Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Počet obětí koronaviru stoupá: Nemoci podlehlo už 565 lidí, nakažených je téměř 30 tisíc

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
nákaza
Počet obětí koronaviru neustále roste. Smrtící nemoc si vyžádala už 565 obětí, nakažených je 28 276. Letecké společností ve větší míře pozastavují cesty do Číny. Tamním lékařům chybí především zdravotní materiál.

Světové aerolinky pokračují v pozastavování letů do Číny. Aktuálně jde o společnosti American Airlines, Delta, Korean Air, Qantas, Air France, British Airways nebo Lufthansa. Ve čtvrtek společnost Virgin Australia oznámila zrušení letů mezi Austrálií a Hongkongem.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Smrtící virus si už vyžádal 565 obětí a zvyšuje se i počet nakažených, kterých je oficiálně k 6. únoru 28 276. Celkem z osmadvaceti států. Jde ale o oficiální čísla, reálná mohou být mnohem vyšší… Uzavřené zůstávají stále čínské provincie, ve kterých obyvatelé zůstávají doma ze strachu z koronaviru.

Lékařům chybí materiál

Americká vláda do čínského Wu-chanu, kde epidemie vypukla, poslala zásoby zdravotnického materiálu. Nadace Billa a Melindy Gatesových zase nabídla podporu ve výši 100 milionů dolarů – tedy částku okolo dvou miliard dolarů.

Koronavirus zasáhl také přepravní společnosti, některé lodě se nemohou dostat do čínských přístavů.Lidé jsou také stále uzavřeni ve svých bytech a města zasažená smrtící nemocí připomínají města duchů… Podle portálu CNN si lidé v uzavřených bytech začínají vymýšlet zábavu. Například běhají po bytě maratony. Jeden Číňan měl uběhnout ve svém obývacím pokoji přibližně 100 kilometrů.

DALŠÍ ZPRÁVY O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články