Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Čína mlžila o závažnosti koronaviru záměrně: Chtěla si vytvořit dostatek zásob zdravotnického materiálu

Zdroj: Pixabay.com
+ Další 2 fotografie
Zatajování informací
Podle amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) Čína v lednu zatajovala informace o závažnosti nového typu koronaviru. Číňané si chtěli vytvořit dostatečnou zásobu ochranných pomůcek. Informaci přinesla agentura AP.

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) minulý týden vypracovalo doposud nezveřejněný dokument, ve které uvádí, proč Čína měla zatajovat informace o koronaviru Ve čtyřstránkové zprávě se píše, že Číňané neuváděli skutečnou závažnost nového typu koronaviru záměrně. Také neinformovali mezinárodní společenství o jeho nakažlivosti.

Podle Američanů si chtěla Čína vytvořit zásoby, aby měla dostatek zdravotnického materiálu v boji s koronavirem. Peking údajně výrazně navýšil dovoz a omezil vývoz ochranných pomůcek. "Čína podle zprávy v lednu zvýšila import chirurgických roušek o 278 procent, chirurgických plášťů o 72 procent a chirurgických rukavic o 32 procent," píše portál Politico, který má přístup k dokumentu DHS.

"Ve stejné době Čína srazila globální export řady lékařských výrobků: chirurgické rukavice o 48 procent, plicní ventilátory o 45 procent, intubační sady o 56 procent, teploměry o 53 procent a bavlněné tampony o 58 procent," uvádí se ve článku dále.

Americké ministerstvo zprávy ohledně svého hodnocení, které podle AP nepodléhá utajení, nekomentovalo.

Související články

Další články