Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Seriál Ulice vysílá TV Nova od roku 2005. Hlavní role v seriálu tvoří několik rodin, které žijí v činžovních domech ve fiktivní ulici, která se nachází na periferii Prahy. Populární seriál se natáčí v ateliérech v pražské čtvrti Hostivař. Jde o první český denní nekonečný seriál (tzv. mýdlovou operu).

Premiérové díly běží na TV Nova každý všední den vpodvečer před Televizními novinami. Diváci sledují osudy obyvatel jedné ulice od 5. září 2005, kdy měl premiéru první díl. První klapka seriálu Ulice padla 6. června 2005.

Ulice v roce 2020

V roce 2020 se po prázdninové pauze vrátil seriál Ulice na obrazovky v pondělí 17. srpna 2020. Seriál vstoupil do své šestnácté sezóny. Poprvé v historii seriálu byli tvůrci nuceni udělat neplánovanou vysílací pauzu. Důvodem byla pandemie koronaviru Na začátku nové sezóny tak nastal časový posun, ale dle ujištění tvůrců se děj rychle vrátí k času reálnému.

Diváky čeká plejáda emocí a příběhů. Vážná témata (jako rychle se zhoršující nemoc Zdeny Procházkové, s kterou se musí vyrovnat její milující dcera Magda, nebo nečekaný odchod Světlany Nyklové) budou střídat témata šťastná a odlehčenější. Diváci se mohou těšit na dvě svatby, jedno narozené dítě nové lásky i boj studentů za čistotu naší planety.

Začátkem září 2020 se budou konat oslavy 15. narozenin seriálu a během podzimu se v Ulici objeví nová rodina.

Vysílací čas: Od 17. srpna 2020, pondělí až pátek v 18.25

Režie

Obsazení: herci a postavy

Někteří herci během natáčení seriálu zesnuli

Děj seriálu

Seriál Ulice se odehrává kolem jedné fiktivní ulice na preferii Prahy, na které stojí několik činžovních domů, obchod, kadeřnictví, restaurace a mnoho dalších budov, ve kterých jednotlivé postavy žijí, případně pracují.

V seriálu se diváci setkají s několika rodinami.

Nejznámější seriálové rodiny

Rodina Farských

Rodina Farských byla v seriálu od jeho samého počátku. Hlavou rodiny byl Oldřich Farský (Ondřej Pavelka který vlastnil fitko. Ukázal se jako záletník. Jeho zálety byla nucena snášet jeho manželka Jitka Farská (Ilona Svobodová která se živila jako kosmetička. Měli spolu dvě dcery, starší Lídu (Jana Birgusová) a mladší Moniku (Anna Fixová které chodily na gymnázium. V roce 2006 se Jitce a Oldřichovi narodil ještě syn, ten byl ale těžce nemocný a brzy zemřel.

Rodina Jordánových

Další rodinou, která byla v Ulici v první sezóně, byla rodina Jordánových. Ze začátku to byla spokojená a úplná rodina. Barbora a Tomáš Jordánovi spolu měli děti, dvojčata Matěje (Jakub Štáfek a Terezu (Patricie Pagáčová - rozená Solaříková Zatímco Barbora (Tereza Brodská pracovala ve vedení firmy Království hraček, Tomáš (Petr Vacek byl původně entomolog ve výzkumném ústavu.

Rodina Hejlových

Rodina Hejlových sestávala z gymnazijní profesorky Miriam Hejlové (Hana Maciuchová a jejího syna Jaroslava Hejla (Martin Hofmann který pracoval jako konstruktér v Království hraček.

Rodina Peškových

V první řadě se diváci také seznámili s rodinou Peškových. Vdovec Vlastimil Pešek (Rudolf Hrušínský mladší byl správcem a majitelem činžovního domu. Má dceru Kláru a vnučku Adrianu (Dominika Kadlčková později Šárka Vaculíková která s ním žila ve společném bytě. Dcera Klára (Sabina Králová později Hana Ševčíková se v seriálu jen krátce mihla, v roce 2014 tragicky zahynula. Pešek se v roce 2008 sblížil s Miriam Hejlovou. V roce 2018 vstoupila do děje sestra Vlastimila Peška, kterou byla Marie Vránová (Jitka Smutná se kterou se Pešek dlouhou dobu nestýkal. Spolu s ní přišla její dcera Blanka Voláková a její děti Kristýna a Adam.

Rodina Boháčových

Rodinu Boháčových tvořili Ing. Petr Boháč (Pavel Kříž MUDr. Eva Boháčová (Markéta Tanner) a dcera Anežka (Nikola Hronová). V manželství Boháčových nastala krize, která vyvrcholila odstěhováním Evy k matce. Následoval spor o dceru. Jejich manželství bylo rozvedeno v roce 2006, dcera byla umístěna do péče otce.

Rodina Nyklových

Rodinu Nyklových zastupovali v první řadě manželé Stanislav a Vilma Nyklovi a jejich syn Lumír Nykl. Manželé Nyklovi byli majiteli večerky a Lumír (Václav Svoboda podnikatel, později pak radní. Stanislav Nykl (Bronislav Poloczek zemřel v roce 2006 na infarkt. V roce 2008 se ovdovělá Vilma (Jaroslava Obermaierová znovu provdala. Jejím manželem se stal Miloslav Stárka (Stanislav Zindulka o dva roky později chystali rozvod, který však Stárek neunesl a zemřel na infarkt. Lumír začal randit se Světlanou Lisečkovou (Tereza Bebarová kterou si později vzal za ženu. Po několika letech manželství se Lumír seznámil s učitelkou angličtiny a zlatokopkou Pavlou Rambouskovou (Petra Hřebíčková Světlana zase odjela do Ruska s jeho poradcem Pavlem Millerem (Jan Teplý Jejich vztah prošel krizí, Světlana se však později k Lumírovi zase vrátila a narodil se jim syn.

Rodina Králových

V první sérii se diváci seznámil se společností Království hraček, kterou založil Václav Král (Radoslav Brzobohatý který byl jejím dlouholetým ředitelem. Král v roce 2005 odešel do důchodu a otěže předal Barboře Jordánové a Petru Boháčovi. Jeho manželka Marie Králová (Alena Vránová byla těžce nemocná, později se však uzdravila. Král začal trpět Alzheimerovou chorobou a jeho stav se postupně zhoršoval. Zemřel v červnu 2008, od té doby se v seriálu nevyskytuje ani jeho žena.

Rodina Nekonečných

Rodina cirkusových umělců Nekonečných se v domě pana Peška objevila v roce 2009. Rodinu tvoří Boris (Andrej Hryc jeho žena Kateřina (Lenka Vlasáková a dcery Theodora (Kristýna Maléřová) a Libuše (Zuzana Vejvodová V domácnosti s nimi žil také dědeček Boris (Lubomír Lipský Libuše chodila s Matějem Jordánem. Později se však provdala za Eliáše, který ji vydíral a bil.

Rodina Liškových

Dalibor Liška (Václav Mareš) byl svého času vědec, později se z něj stal hlídač a vrátný. Byl otcem Bedřicha Lišky (Adrian Jastraban který strávil několik let ve vězení. Bedřich si v roce 2007 vzal za ženu Annu Málkovou (Ljuba Krbová se kterou o rok později adoptovali Františka (Matyáš Valenta což byl syn vyléčené narkomanky a bývalé partnerky Bedřicha Lišky. Později adoptovali ještě Emu Toužimskou (Anna-Marie Valentová Jejich manželství se kvůli Bedřichovo nevěře rozpadlo. V roce 2011 začal František trpět epilepsií. V roce 2013 se objevila biologická matka Emy Toužimské a chtěla ji získat do vlastní péče.

Rodina Seidlových

Rodinu Seidlových tvoří Marta, Libor a jejich syn Miki (Václav Matějovský Libor (Martin Pechlát dříve pracoval v nemocnici, po přestěhování do Ulice si otevřel soukromou ordinaci, Marta (Petra Jungmanová začala učit na gymnáziu. Marta později od Libora odešla a uchýlila se k rodičům. Libor si k sobě poté nastěhoval Libuši Nekonečnou. V roce 2015 skončil Libor s ordinací a odešel do nemocnice (i z Ulice).

Rodina Maléřových

Rodinu Maléřových tvoří Veronika a Martin Maléřovi a jejich dvě děti, Filip (Marek Salvet) a Rozina (Anna Kadeřávková Martin (Tomáš Dastlík pracoval v dílně u Jaroslava Hejla a Veronika v pekařství u Vilmy Nyklové. Veronika (Hana Holišová se v roce 2016 sblížila s farářem Markem Rybou, se kterým svého manžela podvedla. Martin zasáhl proti násilníkovi, který vyhrožoval hostům v restauraci, byl přitom zasažen střelnou zbraní, důsledkem čehož měl problémy s hybností ruky. Nemohl nadále vykonávat svou práci v dílně a stal se sanitářem v nemocnici. Později si udělal rekvalifikační kurz na počítačové navrhování nábytku.

Články