Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tvrdil, že má covid a poplival dvě prodavačky jízdenek: Jedna z nich nákaze podlehla

Tvrdil, že má covid a poplival dvě prodavačky jízdenek: Jedna z nich nákaze podlehla
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Děsivý případ
Ve Velké Británii zemřela žena, kterou v březnu poplival neznámý muž a tvrdil, že je nakažený novým typem koronaviru. Společně s ní poplival i druhou prodavačku jízdenek a u obou žen se později nákaza projevila. V úterý o tom informovala zpravodajská stanice BBC s odvoláním na příbuzné zesnulé ženy. Po útočníkovi nyní pátrá policie.

V Británii došlo k opravdu děsivému případu. Neznámý muž na nádraží Victoria, což je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů v Londýně, přišel k přepážce, kde se prodávají jízdenky a nakašlal přitom na dvě prodavačky jízdenek. Zároveň je i poplival a tvrdil, že je nakažený nemocí Covid-19

K incidentu došlo 22. března a krátce poté obě kolegyně byly pozitivně testované na koronavirus Mujingaová, která byla jednou z poplivaných prodavaček, nemoci podlehla začátkem dubna.

Zesnulá matka jedenáctileté dcery již delší dobu trpěla dýchacími obtížemi. Případem z března se začala zabývat britská dopravní policie. Podle vyšetřovatelů není jisté, zda se ženy opravdu nakazily od neznámého útočníka, protože místo, kde pracovaly, je velmi frekventované a ženy přišly do kontaktu s velkým množstvím zákazníků. I tak se ale policisté rozhodli zahájit pátrání po neznámém útočníkovi.

Smrt prodavačky jízdenek zkritizovaly britské železniční odbory TSSA. Podle nich byla Mujingaová v rizikové skupině lidí a zaměstnavatel její zdravotní stav znal. "Vyvolává to otázky, proč ji na počátku pandemie nestáhli z první linie," sdělil předák Manuel Cortes.

Společnost Govia Thameslink Railway (GTR), která zesnulou ženu zaměstnávala, uvedla, že zahájila interní vyšetřování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy