Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Koronavirus: Strašlivé záběry z čekárny smrti! Chaos a panika 40 milionů lidí

Svět panikaří kvůli koronaviru z čínské tržnice, který už má 26 potvrzených obětí. Nemocných je 876, další desítky případů se vyskytly v jiných zemích. Říše středu uzavřela jedenáct měst, téměř 40 milionů lidí se tak ocitlo v karanténě. První podezření na výskyt zákeřného viru už hlásí i Evropa, pět pacientů vyšetřují ve Skotsku.

Na povrch se dostaly záběry z čekárny z čínské nemocnice, které budí hrůzu. Vládne tam chaos, lidé panikaří a bojí se smrti. Řádění koronaviru z tržnice ve Wu-chanu si zatím vyžádalo 26 obětí, úřady už uzavřely jedenáct měst a 40 milionů lidí je v karanténě.

Virus pravděpodobně pochází od netopýrů nebo hadů. Na člověka se mohl přenést z netopýří polévky, jež je tamější specialitou.

Z uzavřených měst se lidé nedostanou vlakem ani autem, omezená je i letecká doprava. Čínské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo první úmrtí mimo epicentrum koronaviru. Osmdesátiletý muž zemřel v provincii Che-pej krátce po návratu z Wu-chanu, kde strávil dva měsíce.

Karanténa se týká i Čechů

Nemocnice ve Wu-chanu nestíhají přijímat všechny pacienty, úřady proto začaly stavět nové zdravotnické zařízení. Otevřít se má už během února. Ve městě jsou uvězněni i dva Češi.

Podezření na nákazu koronavirem už mají v Americe i v Evropě. Jeho příznaky jsou podobné chřipce, pacient trpí horečkami, kašlem a má potíže s dýcháním.

Strach z dalšího šíření panuje i kvůli čínskému Nového roku, který připadá na sobotu. Na cesty se obvykle vydávají stamiliony lidí, jde o největší migraci na světě. Peking už naplánované oslavy zrušil a znemožnil i přístup do turisty oblíbeného Zakázaného města.

Související články

Další články