Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Holčička (3) z Ameriky bojuje o život: Našli u ní zákeřný koronavirus

Zdroj: GoFundMe
nemoc
Zákeřným koronavirem onemocněla teprve tříletá Aliyah ze Spojených států amerických. Její maminka ji 23. prosince vezla do nemocnice kvůli horečce a kašli, teď dívenka bojuje o život. Rodina kvůli nelehké situaci uspořádala sbírku, přispěly desítky lidí. Jedná se o však jiný typ koronaviru než ten, který sužuje Čínu a vyvolává strach po celém světě.

Gloria Aguilera si myslela, že má její dcera obyčejnou chřipku. V nemocnici si ale vyslechla zdrcující zprávu. Její tříleté holčičce Aliyah našli po sérii vyšetření nebezpečný koronavirus.

"Při první návštěvě nemocnice měla problémy s dýcháním. Sestry mi řekly, že jí selhala levou plíci, v plicích měla tekutinu," říká vyděšená maminka. Ta založila na portálu GoFundMe sbírku a lidé jí poslali už 116 tisíc korun. "Diagnostikovali jí koronavirus, akutní respirační syndrom a zápal plic," dodala Aguilera s tím, že dceru museli intubovat, jinak by se udusila.

Navzdory finanční pomoci nepřestala Gloria chodit do práce. Přesto jí peníze pomohou, bude moct trávit více času v nemocnici a starat se o dalšího syna.

Jiný druh koronaviru, který se objevil v Číně, už několik dní vyvolává paniku po celém světě. Země musela neprodyšně uzavřít několik měst, v karanténě je přes 20 milionů lidí. Na člověka se pravděpodobně přenesl od netopýrů nebo hadů na tržnici s mořskými plody a jinými živočichy.

Související články

Další články