Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Autentické záběry: Muž napadený koronavirem se na lehátku láme v bolestivých křečích

+ Dalších 13 fotografií
VIDEO
Sociální síť Twitter začaly v pátek plnit záběry kolabujících lidí v Číně, kteří se zřejmě nakazili novým koronavirem 2019-nCoV. Některé z publikovaných videí jsou skutečně hodně dramatické. Z příspěvků, jejichž autenticitu však nebylo možné spolehlivě ověřit, se zdá, že nemoc nakažené zachvátí velmi rychle...

Epidemie viru, který vyvolává komplikovaný zápal plic, už si vyžádala 41 obětí a zhruba 1400 lidí se nakazilo. Skutečná čísla ale mohou být mnohem vyšší. Nikdo nečekal, že nemoc se bude šířit tak rychle...

Čínský úřad národního zdraví uvedl, že potvrzených případů nákazy je v zemi aktuálně 1372. Případy úmrtí nejsou hlášeny jen z provincie Chu-pej, ale i z dalších regionů nejlidnatější země světa. Podle aktualizovaných údajů čínského serveru Global Times v současné době zavedlo nejpřísnější zdravotnická opatření už 22 provincií a měst.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Na sociálních sítích lidé sdílejí videa, která jsou opravdu děsivá Jedno z nich ukazuje zřejmě muže pod dekou na lehátku v obrovských křečích, bolestech a horečkách.

Virus i v Evropě

Onemocnění byla potvrzena i mimo Čínu. Podle Reuters v Asii jde o Japonsko, Jižní Koreu, Nepál, Malajsii, Singapur, Thajsko, Tchaj-wan a Vietnam. V pátek první tři případy v Evropě oznámily francouzské úřady a druhou infikovanou osobu potvrdily také Spojené státy. Prvního infikovaného člověka v sobotu oznámila i Austrálie.

Podívejte se, co koronavirus dokáže s člověkem udělat výše ve videu. Upozorňujeme, že na záběry by se neměli dívat lidé slabší povahy a děti.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články