Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zákeřná nemoc se šíří rychle: Rakousko hlásí dalšího podezřelého, Na Bulovku převezli 6 cizinců

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
nákaza
Do rakouského Klagenfurtu pravděpodobně dorazil nebezpečný koronavirus. Dopoledne to oznámilo vedení města. Jde tak o druhého podezřelého pacienta. První podezření bylo před dvěma dny u ženy - čínské letušky - ve Vídni, nákaza se ale neprokázala. Další podezření na nákazu řeší i na pražské Bulovce. Záchranáři zasahovali v úterý dopoledne v hotelu v Nuslích u skupiny cizinců, kteří měli horečky a byli v kontaktu s člověkem z oblasti zasažené koronavirem. Nákaza u nich potvrzená není, jde jen o preventivní opatření.

Klagenfurtské zdravotnické oddělení okamžitě zahájilo všechny potřebné kroky Vzorek, který budou testovat laboratoře, bude pacientovi odebrán a následně odeslán k potřebným testům. Výsledek by měl být znám nejpozději ve středu ráno. Mezitím je podezřelý pacient umístěn v karanténě, informoval zpravodajský portál 5min.at.

Rakousko už řešilo podezření

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Na výsledky vyšetření kvůli podezření na tento typ viru čekala rovněž čínská letuška, která byla od pátku ve Vídni. Výsledky dopadly negativně. Žena před několika dny byla ve Wu-chanu. Virus se v jedenáctimilionovém Wu-chanu objevil koncem loňského roku. Doposud si nákaza vyžádala 107 úmrtí, nakaženo je téměř 4500 lidí. Jde ale jen o oficiální čísla, skutečná mohou být mnohem vyšší.

Další podezření v Praze

Pražští záchranáři zasahovali v úterý dopoledne v hotelu v Nuslích u skupiny cizinců, kteří měli horečky a nedávno se setkali s člověkem z oblasti zasažené koronavirem. Záchranáři postupují podle své mluvčí Jany Poštové podle předem připraveného plánu po dohodě s hygienickou stanicí. „V tomto případě zasahovali u šesti dospělých, kteří měli horečky a příznaky podobající se chřipce s pozitivní cestovatelskou anamnézou. Preventivně jsme postupovali podle hygieny. Koronavirus zatím potvrzen nebyl,“ uvedla Poštová.

Čeští lékaři celkově prověřují několik případů podezření na koronavirus, kterým se v Číně nakazilo přes 4500 lidí a 107 jich zemřelo.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články