Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nákaze smrtícího koronaviru podlehlo už 107 lidí, téměř 4500 je nakažených. První případ hlásí Německo

Zdroj: archiv
+ Dalších 22 fotografií
nákaza
Podezření na nákazu čínským koronavirem se objevilo u dalších pacientů v Česku. Lékaři nákazu prověřují u muže v Uherském Hradišti. Další dva případy podezření hlásí na severní Moravě, jeden v jižních Čechách. První případ potvrzené nákazy oznámilo Německo... Aktuálně nákaze podlehlo 107 lidí, lékaři oznámili téměř 4500 nakažených. Jde pouze o oficiální čísla. Reálná mohou být mnohem vyšší.

Nákaza, která děsí svět, se dostala do 16 zemí mimo nejlidnatější zemi světa Čínu. Schopnost šíření nového koronaviru začíná podle čínských úřadů značně sílit.

Německo potvrdilo první případ nákazy novým typem koronaviru... Informovala o tom v noci na úterý agentura DPA s odvoláním na bavorské ministerstvo zdravotnictví. Případ se objevil v okrese Starnberg u Mnichova.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Podezření na infekci koronavirem se dosud objevila i v dalších zemích sousedících s Českou republikou. A to na Slovensku a v Rakousku - lékaři je ale nepotvrdili. Stejně tak v Česku evidují lékaři několik podezření nákazy koronavirem, zatím se rovněž žádný nepotvrdil.

Extrémní nárůst nakažených

Nový typ čínského koronaviru, který se od loňského prosince šíří z čínského města Wu-chan, si aktuálně vyžádal ve světě nejméně 107 obětí a registrováno je téměř 4500 nakažených.

Česká diplomacie jedná o možnosti návratu několika občanů, kteří mají o evakuaci zájem. Stejně tak i další státy jako Británie, Německo, Španělsko a Austrálie, které v pondělí oznámily, že se snaží pomoci svým občanům opustit Wu-chan. Evakuaci svých státních příslušníků z Wu-chanu plánujíu i Spojené státy, Francie a Japonsko.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články