Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronaviru podlehli další 2 muži, jeden doma, druhý v nemocnici, obětí nákazy je v Česku už pět

Zdroj: pixabay
+ Dalších 5 fotografií
nákaza
V pražské Nemocnici na Bulovce zemřel dnes ráno třiaosmdesátiletý pacient s COVID-19, uvedla nemocnice na svém Twitteru. Je čtvrtou českou obětí nákazy. Krátce poté úřady ohlásily pátou oběť. Jde o 88letého muže ze Středočeského kraje. V Česku je celkem 1497 nakažených koronavirem, během úterý přibylo 185 nových případů. Situace je skutečně vážná...

V ČR zemřel pátý pacient s onemocněním COVID-19, jde o 88letého muže ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, trpěl chronickým onemocněním. Čtvrtou obětí nemoci je třiaosmdesátiletý muž. Podíl seniorů mezi nakaženými je asi 17 procent, daří se je tedy zřejmě přijatými opatřeními chránit.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

První obětí koronaviru byl pětadevadesátiletý muž z Prahy, druhou muž s rakovinou ročník 1975. Třetí obětí byla žena ročník 1949, která se nakazila v rodině. V pražské Nemocnici na Bulovce zemřel ve středu ráno čtvrtý člověk - třiaosmdesátiletý pacient, nákaza se u něj potvrdila 21. března. Muž pocházel z Prahy. "Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," uvedla mluvčí nemocnice.

Krátce poté zemřel pátý pacient s onemocněním COVID-19, jde o 88letého muže ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, trpěl chronickým onemocněním.

První český pacient nakažený tímto zákeřným virem zemřel v neděli. Dvě další úmrtí byla oznámena v úterý. A dvě ve středu. Hospitalizovaných je 10 až 11 procent ze všech nakažených. Vláda chce od dubna zavést takzvanou "chytrou karanténu". Jednalo by se o efektivní způsob trasování s tím, že by se do tří dnů vytipovaly kontakty pozitivních, ty by se co nejdříve otestovali a izolovali. Daná místa, kde by se tito lidé vyskytovali by bylo nutno co nejdříve vydezinfikovat. "Během čtrnácti dní by se tento postup postupně zaváděl do praxe, následně by se přešlo na ostrý provoz," uvedl pro eXtra.cz.

Více o chytré karanténě najdete ZDE

Související články

Další články