Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Německá televize pěje ódy na koronavirus: Zemřou staří a my mladí zažijeme ráj

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Stanice ARD a ZDF velebí koronavirus - nemoc Covid-19 prý planetě uleví od starých lidí, kteří ji devastují. Video určené dětem bylo zveřejněno na platformě zvané funk a ratolesti se v něm velmi pochybným způsobem dozvídají, jak to podle herce Christiana Brandese (38) s koronavirem skutečně je.

Christian Brandes se skupinou Bohemian Browser Ballett ve více než dvouminutovém videu vysvětluje, jak to podle něj je s koronavirem „My z Browser Ballett říkáme koronaviru ano, planeta se jeho prostřednictvím sama ozdravuje. Je pozoruhodné, jak je virus spravedlivý. Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí. Generace 65+ naši planetu poslední půlstoletí devastovala,“ uvedl.

Podle Brandese si epidemii nejvíce zaslouží Amerika. „Američané planetu přivedli politikou růstu za každou cenu do nesnází. Možná je koronavirus odpovědí na turbokapitalismus,“ vysvětluje ve videu dětem, které nemají ani šanci chápat, o čem vůbec mluví.

„Půjde-li to takto dále, možná zažijeme nový zelený ráj. Méně lidí znamená menší nedostatek zdrojů, znamená méně hladu, znamená méně válek a méně důvodů pro uprchlictví,“ vykládá Brandes německým dětem.

Omluva

Po negativních ohlasech ze strany široké veřejnosti nezbylo Christianu Brandesovi nic jiného, než se omluvit. Řekl ale, že ačkoliv se omlouvá, za svým tvrzením a názorem si stojí.

Související články

Další články