Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Covid-19 má svou první oběť v Evropě: Koronaviru podlehla pacientka ve Francii

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
nákaza
V sobotu byl ohlášen první případ úmrtí na nákazu koronavirem v Evropě. Covid-19 si vyžádal život čínské turistky, která byla hospitalizována v nemocnici ve Francii. Informaci oznámila francouzská ministryně zdravotnictví Agnès Buzyn. Jde o vůbec první případ úmrtí mimo Asii.

Osmdesátiletá turistka z Číny vyrazila na dovolenou do Francie 16. ledna a jen krátce poté, 25. ledna, se u ní projevily příznaky koronaviru. Od té doby byla hospitalizována v karanténě. K úmrtí došlo v sobotu a informovala o něm ministryně zdravotnictví Agnès Buzyn.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Jde o první případ úmrtí na Covid-19 v Evropě, v Číně nákaze dosud podlehlo přes 1500 osob. Francie, kde ke smrti pacientky došlo, rovněž potvrdila 11 nakažených koronavirem, z nichž je podle zpravodajství BBC 6 osob hospitalizovaných v nemocnici.

Kromě turistky, která koronaviru podlehla, je podle francouzské ministryně zdravotnictví nakažená i její dcera. Ta má prý ale velkou naději na uzdravení.

Koronavirus s názvem Covid-19 si doposud vyžádal přes 1500 lidských životů, podle čínských úřadů počet nakažených osob k dnešnímu dni stoupl na 66 492. Podle expertů ale k největšímu rozpuku nákazy teprve dojde a zasáhne všechny státy.

Související články

Další články