Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Strach na hranicích: Koronavirem se nakazí 50 000 000 lidí, uvedla Angela Merkel

Strach na hranicích: Koronavirem se nakazí 50 000 000 lidí, uvedla Angela Merkel
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Angela Merkel (65) ve středu na tiskové konferenci oznámila s odvoláním na odborníky, že koronavirus by mohl postihnout 60 až 70 procent obyvatel Německa. Podle posledních údajů je v Německu přes 1200 nemocných pacientů a tři potvrzené oběti.

„Naše solidarita, náš rozum, city jednoho k druhému jsou podrobeny zkoušce a já si přeju, abychom v této zkoušce obstáli,“ nechala se na tiskové konferenci slyšet Angela Merkel. Uvedla na ní, že by v osmdesátimilionovém Německu "mohlo nakazit až 70 procent Němců".

Zároveň Angela Merkel vyzvala Němce, aby se chovali ohleduplně k ohroženým skupinám obyvatel, což jsou především starší lidé a lidé s chronickým onemocněním.

„Virus dorazil do Evropy, je tu, to musíme všichni pochopit. Není to tak, že by bylo jedno, co děláme, není to všechno marné. Jde o to, abychom získali čas," zdůraznila s tím, že je důležité a prvořadé, aby se šíření viru zpomalilo a následně zabránilo.

Podle agentury DPA Angela Merkel připustila, že budou mít důsledná opatření kvůli koronaviru vliv na plánovaný rozpočet bez deficitu. Ministr zdravotnictví Jens Spahn ve středu řekl, že je jasně proti zavírání škol v Německu.

Některé spolkové země, mezi které patří například Bavorsko, Hamburk, Berlín nebo Severní Porýní-Vestfálsko, zakázaly všechny akce pro více než 1000 lidí.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy