Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Koronavirus v Japonsku: Vláda potvrdila nákazu pacienta, který nikdy nebyl v Číně

Zdroj: Wuhan Expats
+ Dalších 22 fotografií
vir
Japonská vláda informovala o případu nákazy muže, který do Číny, tedy do místa rozpuku koronaviru, necestoval. S největší pravděpodobností se nakazil při převážení turistů, kteří do Japonska přijeli z Wu-chanu.

Muži má být okolo šedesáti let a v Japonsku řídil začátkem ledna auto se dvěma skupinami turistů z Wu-chanu, právě tam koronavirus propukl. V sobotu byl hospitalizován s příznaky chřipky a koronavirus u něj byl v úterý potvrzen.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Ministr zdravotnictví Katsunobu Kato uvedl, že počet nakažených v Japonsku stoupl ze 4 na 6. S posledním případem se ukazuje, že by se mohlo jednat o první přenos z osoby na osobu v tomto státu. Ostatní nakažení totiž byli přímo ve Wu-chanu, odkud si nemoc přivezli.

Aktuálně nákaze podlehlo 107 lidí, lékaři oznámili téměř 4500 nakažených. Jde pouze o oficiální čísla. Reálná mohou být mnohem vyšší. Čtyři případy jsou prověřovány i v Česku, zda jsou zdejší lidé skutečně nakaženi by mělo být potvrzeno či vyvráceno během úterního dne.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články