Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Koronavirus je zřejmě ve Vídni. V podezření je letuška. Počet mrtvých stoupá

+ Dalších 18 fotografií
Rychlým tempem stoupá počet nakažených i mrtvých. Podezření na koronavirus hlásí i Vídeň. Rakouská agentura APA uvedla, že na výsledky testů čeká letuška, která se vrátila nedávno z čínského Wu-chanu. Čína potvrdila už 56 obětí. Nakažených je více než 2000. Podle vědců bude v únoru nakažených už 190 tisíc.

Letuška se vrátila z Wu-chanu nedávno. Nyní je v izolaci v nemocnici a čeká na výsledky testů. Do 48 hodin by mělo být jasné, zda opravdu má koronavirus 2019-nCoV.

Počet mrtvých i nakažených roste. Mrtvých je už 56. Reálné číslo může být i desetkrát větší, toto jsou úředně potvrzené případy. Podle vědců bude nakažených za 14 dnů až 190 tisíc.

ČESKÝ TURISTA SKONČIL V KARANTÉNĚ! PANUJE PODEZŘENÍ NA KORONAVIRUS!

Podezření hlásí i Moskva

Podezření na nemoc hlásí také Moskva. Prvního nakaženého má i Kanada. Jde o padesátiletého muže, který do země přiletěl 23. ledna přímo z Wu-chanu. Leží v izolaci v nemocnici v Torontu.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Tým odborníků usilovně pracuje na vakcíně. Lékaři věří, že jim pomohou zkušenosti v boji se SARS a MERS. Vakcína by mohla být na světě za několik měsíců.

Ve Francii je s nemocí hospitalizován pár ve věku 30 a 31 let. Oba pochází z města Wu-chan, do Francie přiletěli 18. ledna a nevykazovali tehdy žádné symptomy. Francouzští lékaři v sobotu večer varovali před panikou v Evropě. Pandemie by se Evropě měla vyhnout. Přesto v mnoha evropských městech občané vykupují ochranné roušky.

Virus zabije pět procent

Koronavirus zabíjí zejména staré a oslabené lidi. Zabíjí v pěti procentech případů. SARS zabíjel 10 % nakažených. Není stále potvrzeno, jak se virus z člověka na člověka přesně přenáší. Otázkou je, jak se nakazil první člověk. V podezření jsou netopýři, které ve Wu-chanu lidé konzumují.

KOMPLETNÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE ZDE.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články