Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Existují jasné důkazy, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu, prohlásil Mike Pompeo

Existují jasné důkazy, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu, prohlásil Mike Pompeo
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
koronavirus
Mike Pompeo, americký ministr zahraničí, pro stanici ABC uvedl, že existují jasné důkazy o vzniku nového koronaviru. Tvrdí, že virus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, kde se nákaza objevila poprvé. Peking prý mezinárodnímu společenství zamezil v přístupu k informacím o tom, co se tam doopravdy stalo. Upozornil na to web Novinky.cz.

Stále se spekuluje o tom, kde se vzal nový typ koronaviru, který sužuje celou planetu a má na svědomí téměř 250 tisíc lidí. Mohl se na člověka přenést ze zvířat, nebo vzniknout či uniknout zásahem lidí. V současné době se věří spíše v tu první variantu, ale ministr zahraničí ve Spojených státech Mike Pompeo uvedl, že existují důkazy o variantě druhé.

Vystaveni virům kvůli Číně?

"Mohu vám říct, že existuje značné množství důkazů, že virus pochází z laboratoře ve Wu-chanu. Není to poprvé, kdy byl svět kvůli pochybení v čínských laboratořích vystaven virům," pronesl Pompeo v pořadu This Week na stanici ABC.

Ministr zahraničí však nezopakoval svá dřívější tvrzení o tom, že by byl virus vytvořen nebo upraven lidmi. Americké tajné služby přišly s tím, že je přírodní původ viru v rozporu s podezřeními, která vznikla. "Viděl jsem to, o čem mluvila zpravodajská komunita a nemám důvod domnívat se, že by se pletli," pronesl ministr.

Trump chce údajně po Číně náhradu škod

To, že čínská vláda údajně mlží a nechce sdělit původ viru ani skutečný rozsah epidemie, která přerostla v pandemii, se dostalo mezi Peking a Washington. Americký prezident Donald Trump Čínu obviňuje z toho, že kdyby řekli pravdu, mohly být škody mnohem menší. Dokonce se nechal slyšet, že bude po Číně náhradu škod požadovat.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy