Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Fotbalová hvězda Thomas Kahlenberg je nakažen! S koronavirem v těle šel na stadion

Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
koronavirus
Někdejší záložník dánské fotbalové reprezentace Thomas Kahlenberg si z návštěvy Amsterdamu přivezl koronavirus a je v karanténě. Jenže ještě před ní stihl navštívit zápas dánské Superligy mezi Brondby a Lyngby.

Šestatřicetiletý Kahlenberg, který svou fotbalovou kariéru začal i ukončil v Brondby, působil taky ve francouzském Auxerre či německém Wolfsburgu. Na kontě má i 46 zápasů a pět gólů v dánské reprezentaci, se kterou si v roce 2010 zahrál na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Kopačky pověsil na hřebík v roce 2017, fotbal však aktivně sleduje. Po návratu z Amsterdamu proto v neděli navštívil zápas dánské ligy mezi Brondby a Lyngby, který domácí vyhráli 1:0.

Koho stihl nakazit?

Radost z výhry si ale Kahlenberg moc dlouho neužíval. Objevil se u něj totiž koronavirus, kterým na stadionu mohl nakazit i další lidi. Kodaňský tým ve čtvrtek uvedl, že do domácí karantény bylo umístěno dokonce 13 osob. Klub proto naléhá na fanoušky, kteří s Kahlenbergem mohli být v přímém fyzickém kontaktu, aby jim co nejrychleji zavolali „A to proto, aby je zdravotnické orgány mohly přímo kontaktovat a posoudit, zda je karanténa oprávněná,“ stojí v prohlášení Brondby.

Do kontaktu s Kahlenbergem se dostali i tři hráči Lyngby - Martin Ornskov, Kasper Jorgensen a Patrick da Silva, kteří jsou rovněž v karanténě. Bývalý dánský reprezentant přišel do styku i s domácími fanoušky a členy klubu, asistentem trenéra Martinem Retovem, generálním ředitelem Olem Palmou a obráncem Joelem Kabongem. Sám Kahlenberg se ale dle svých slov cítí dobře.

Koronavirus ničí sport

Koronavirus se šíří celou planetou a výrazně ovlivňuje sportovní dění od tenisu přes golf, rugby až po formuli 1. Kvůli koronaviru už bylo zrušeno například halové MS v atletice, maraton v KLDR i Soulu, několik turnajů v badmintonu, olympijská kvalifikace boxerů, bez diváků se konají závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě a například v Itálii odložili několik zápasů fotbalové Serie A. Otazníky se stále vznáší také nad konáním květnového mistrovství světa v hokeji, které má hostit Švýcarsko, a letních olympijských her v Tokiu.

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Související články

Další články