Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

GLOSA: Karlos Vémola přijde o tygřici právem. Jde o důkaz jeho trestného činu

Karlos Clash of the Stars miluje.
Zdroj: Se souhlasem Clash of the Stars
+ Dalších 14 fotografií
GLOSA

Média zaplavila lítost nad brzkou ztrátou MMA bojovníka Karlose Vémoly (38), který přijde o tygřici Antonii Rambu. Není třeba ho ale litovat, právě naopak. Nebo budeme mít pochopení pro chování každého, kdo se stejně jako Vémola dopustí trestného činu?

Karlos Vémola věší fanouškům bulíky na nos

O co jde: úřady zabaví sportovci Karlosu Vémolovi mládě bílého tygra Antonii Rambu.

„Je to tygr, který žije s námi. Je i zvyklá na lva, s nímž je ve výběhu. Je zkrátka zvyklá na určité prostředí a oni ji najednou chtějí odsud někam odvézt,“ stěžoval si pro CNN Prima News.

„Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ sdělila k tomu mluvčí ministerstva životního prostředí Lucie Ješátková s tím, že chybělo veterinární povolení a byly předloženy falešné dokumenty o původu rodičů tygra.


Karlos to přiznává, jen zcela vtipně tvrdí, že si měl vše na začátku ověřit, což pobaví, pokud člověk ví, k čemu se nedávno přiznal na policii. Od začátku věděl, že má zvířata nelegálně a také není tajemstvím, že se snažil vědomě zlegalizovat jejich původ de facto „podvodem“ (snahou vydávat za jejich rodiče úplně cizí zvířata). Dnes tedy hodně přibarvuje realitu, pokud rovnou nelže.

Antonie Ramba bez ohledu na Vémolovu nespokojenost a stížnosti poputuje do Německa do Záchranného centra pro divoká zvířata Tierart, které provozuje organizace FOUR PAWS v německém Maßweileru. Tam už žije jedna z dříve odebraných Vémolových tygřic.

Litovat Vémolu? Nikdy. 

Karlos nenápadně přiznává, že porušil pravidla, ale celou věc medializuje, a to tím způsobem, že většina lidí stojí za ním a zlobí se na úřady, že řeší nepodstatné věci a že u milujícího páníčka by bylo tygřici lépe.

Podle mě milující páníček nepodvádí a nesnaží se vyrobit falešné papíry na zvíře. To budeme opravdu litovat každého, kdo spáchal trestný čin? Ano, Vémolovo chování řešila policie, která ho dokonce sledovala, provedla spousty domovních prohlídek, zadala nespočet znaleckých posudků a k tomu došlo i k řadě výslechů.

Má vlastně jediné štěstí v tom, že státní zástupce se nakonec po bijcově přiznání rozhodl upustit od potrestání, stačila mu pro Vémolu mastná pokuta (200 tisíc korun).

Tomu přitom původně za trestný čin ohledně nakládání s chráněnými tygřími mláďaty hrozily až tři roky natvrdo.


Drzost

K trestnému jednání zkrátka došlo, a tak MMA hvězdička opravdu nemůže čekat, že jí zůstane de facto předmět doličný.

Fňukání Vémoly poté, co vědomě, a nikoli nějakým omylem provedl, a také když dosud nijak neobjasnil, odkud se dvě tygří mláďata vůbec vzala (prý si nevzpomíná, kdo mu je dal), mi přijde v rámci celé kauzy až sprosté a drzé.

Místo toho, aby srazil podpatky a uznal, že přestřelil a právem dostal za uši, ještě nyní zneužívá svou mediální známost k tomu, aby proti legitimnímu rozhodnutí úřadů vyvolal hněv svých fanoušků…

Pokud mu leží na srdci blaho tygřích mláďat, tak ať už si je nikdy radši vůbec nepořizuje, nebo ať se přitom nedopouští trestných činů jako naposledy.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy