Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Nad Vémolou visí obvinění z týrání zvířat: Zabavená tygřice má vytrhané drápy

Karlos Vémola bude vyšetřován kvůli týrání zvířete: Zabavená tygřice má vytrhané drápy
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák, Herminapress
+ Dalších 8 fotografií
NOVÉ ZJIŠTĚNÍ

Karlos Vémola čelí dalšímu vážnému obvinění. Poté, co mu úřady odebraly jeho nelegálně chovanou bílou tygřici Rambu, vyplula na povrch další znepokojivá informace. Podle webu ekolist.cz měla tygřice chirurgicky odstraněné všechny drápy na předních končetinách. Státní veterinární správa se rozhodla prověřit MMA bojovníka pro podezření z týrání zvířat. Prošetřeny budou i Vémolovy lvice. 

Karlos Vémola před pár dny přišel po rozhodnutí úřadů o bílou tygřici Rambu. Celou akci se podařilo zdokumentovat fotoreportérům z deníku Blesk. MMA zápasník nebyl schopen prokázat původ a legální nabytí zvířete chráněného podle CITIES. Šelma byla převezena do svého nového domova v záchranném centru TIERART v Německu. Ovšem před její cestou bylo potřeba zkontrolovat zdravotní stav zvířete. Veterináři pak byli v šoku.

Tygřici byly odstraněny drápy

Bylo totiž zjištěno, že tygřice má odstraněny všechny drápy na předních končetinách. Karlos zdůvodnil zákrok tím, že Ramba měla v zánět v drápech, a to byl důvod k jejich odstranění. Ovšem soukromý veterinář uvedl, že při zánětu se neodstraňují všechny drápy na obou končetinách, ale pouze zanícený dráp.

Odstranění drápů přináší i řadu zdravotních problémů, například dochází k narušení rovnováhy zvířete a k vyšší náchylnosti ke zdravotním problémům, jako jsou například bolesti zad. U zvířete zároveň dojde k nevratnému zmrzačení a šelma kvůli tomu nemůže projevovat přirozené chování. Tygřice se tak nebude moci například již nikdy bránit útoku jiného zvířete či si značkovat své území škrábáním.


Kontrola Vémolových lvic

Úřady okamžitě informovaly o znepokojivém zjištění Státní veterinární zprávu, která se rozhodla situaci prověřit. "Chirurgické odstranění drápů u šelmy z jiných než zdravotních důvodů lze považovat za závažný přestupek týrání zvířete, který porušuje zákon na ochranu zvířat proti týrání,“ sdělil Petr Vorlíček, tiskový mluvčí Státní veterinární správy pro web ekolist.cz.

Karlos si tím tak zadělal na další velký problém, protože Státní veterinární správa bude současně prověřovat, zda Vémola podobný zákrok provedl i u svých lvic. Není vyloučeno, že by tak mohl přijít i o zbytek svých kočkovitých šelem. Vémola i jeho žena Lela Vémola jsou z celé situace zdrcení. "Můj manžel je nejlepší chovatel, protože je milovník zvířat a stará se o ně nadstandardně a luxusně a hlavně s láskou. Ramba byla členem naší rodiny," uvedla Lela na Instagramu.

Ramba v novém domově

Ramba prý měla již dorazit do svého nového domova, ale podle ředitelky oddělení divokých zvířat ve FOUR PAWS Barbary van Genne je stále poměrné plachá a zvyká si na nové prostředí. Poté by ji chtěli umístit vedle její sestry Charlot, aby se začaly tygřice pomalu seznamovat. Pokud se projeví negativní chování u jedné z nich, budou prý po celou dobu přítomni ošetřovatelé, aby mohli v případě potřeby hned zasáhnout.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy