Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Karlos Vémola se o šelmy stará nevhodně, tvrdí odborníci. Bijec pod palbou drsné kritiky

Karlos Vémola svá zvířata miluje.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 7 fotografií
Problémy

Na MMA bojovníka Karlose Vémolu (38) si brousí zuby Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Jejich cílem je ochrana ohrožených druhů zvířat, a podle nich by měl být bijci odebrán nelegálně držený bílý tygr. Také ministerstvo životního prostředí není s chovem tohoto vzácného zvířete u Vémoly spokojeno, jak upozornil server iSport.

Karlos Vémola možná přijde o svou bílou tygřici, která se jmenuje Antonie Ramba. Tu vychovává ve svém Vémolandu, na níž však podle úřadů nemá řádnou dokumentaci a její chov je tak v Česku nelegální.

„Antonie Ramba bohužel nemá CITES, což znamená zdroj původu. Ale já věřím, že zvíře není věc a že by se snad našla nějaká cesta, jak to řešit. Chápu, že jsem si na začátku tohle všechno měl ověřit, že jsem chyboval. Ale snažím se vysvětlit úřadům, ať netrestají to zvíře, ale mě. Dostal jsem pokutu, musím nějaké věci napravit, se vším souhlasím, ale tohle není volně žijící tygr,“ prozradil nedávno Karlos Vémola v rozhovoru pro CNN Prima News. Úřady však mají v plánu tygřici odvést do chovného zařízení v Německu.

Vémola o ni zřejmě přijde

Na stranu ministerstva životního prostředí se postavila také Unie českých a slovenských zoologických zahrad, jejímž úkolem je ochrana ohrožených druhů. „Naši odborníci celou situaci od začátku důkladně monitorují. Vzhledem k tomu, že zvíře bylo současným majitelem nabyto nelegálně, bez platných dokumentů a je drženo v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách, plánované kroky a vydané stanovisko MŽP plně podporují,“ uvedla v oficiálním prohlášení Unie, jak upozornil server iSport.

Podle expertů navíc tygřice ve Vémolandu psychicky trpí a v dospělosti může být nebezpečná. Vémola i jeho žena Lela Vémola jsou z celé situace zdrcení. „Antonie Ramba je člen rodiny. Máme obývák propojený s klecí a děti na ni přes sklo stále koukají. Až si pro ni přijdou, nechci u toho být,“ přiznal zápasník.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy