U Karlose Vémoly zasahovaly tři policejní vozy: Bijec přišel o nelegální majetek
Karlos Vémola měl v úterý ráno doma nemilou návštěvu: policejní uniformy. Před Vémoland se nečekaně sjely hned tři vozy plné po zuby ozbrojených strážců pořádku, jak zachytila redakce eXtra.cz. Bijci hrozí i další trestní stíhání, varuje ministerstvo.
Karlos Vémola a návštěva policie
Karlos Vémola byl přitom v péči policistů již těsně před Vánoci 2025, když ho pánové z Útvaru rychlého nasazení jako potenciálně nebezpečného „pachatele“ zatkli pro údajnou drogovou trestnou činnost. Nyní se strážci zákona před Vémolandem objevili znovu, tentokrát to ale zatčením neskončilo.
Možná, že Karlos měl po spatření služebních vozů Policie ČR hodně divný pocit a projel jím mráz. Má v čerstvé paměti, jak mu bylo po drsném zatčení a ve vazbě.
Jak se zdá, tentokrát zástupci policie nepřijeli zatýkat, ale dohlížet na to, aby proběhly v klidu naplánované procedury.
Zástupci státu si totiž přijeli převzít lvici Elsu, kterou Karlos Vémola držel nezákonně, a tak mu ji stát sebral. Její původ je podivný, nedoložený, nevěrohodný. A jde o ohrožené zvíře, takže takzvaně bez papírů ji nemá nikdo co mít v chovu.
Bijec z MMA tvrdil, že je dostal od jakési ženy, která se zase dušovala, že lvíčátko našla někde úplně náhodou, téměř „pod kamenem“. Přesněji řečeno v křoví, ale vyzní to stejně pravděpodobně. Zajímavostí zůstává, že stejná dáma nyní, po provalení aféry s odstraněnými drápy šelem Vémoly, hořce lituje toho, že zvíře kdy zápasníkovi předala.
Tři policejní vozy na odstrašení
„Dorazily tři policejní vozy, pak odborníci na převoz zvířete. Uspali zvíře a za několik hodin ho odvezou,“ doplnil fotoreportér eXtra.cz z místa s tím, že uniformy zjevně byly na místě jen preventivně, kdyby se něco semlelo.
„Pan chovatel nám otevřel, u zvířete jsou veterináři a vše probíhá standardně,“ sdělila eXtra.cz na místě mluvčí ministerstva životního prostředí Veronika Krejčí. Právě to provádělo úkony převzetí zvířete, které Vémola neměl vůbec co chovat.
„Ze strany chovatele byly v minulosti odůvodněné lékařské zákroky, takže se hledal další termín a tentokrát to vyšlo,“ doplnila pak mluvčí, proč trvalo déle, než se podařilo zvíře odebrat. To se, stejně jako dříve odebraná tygřice, stává majetkem státu, takže Karlos Vémola nemá žádné morální ani jiné právo dozvědět se cokoli o dalším osudu dosud nelegálně získaného zvířete. Právě u Antonie Ramby si na to stěžoval.
Doporučené video: Zatčení Karlose Vémoly kamerou eXtra.cz:
Stížnost na bezpráví
„Tygr je v Německu, ale nechtějí mě tam pustit. Odmítají mi poslat jakékoli video nebo fotky. Také jsem ho měl od malinka,“ postěžoval si webu Odkryto.cz.
V rozporu s vyjádřením úřadů tvrdí také to, že žádné jiné šelmě než tygřici Rambě neodstranil drápy. To nyní prošetřuje znovu policie s podezřením na možný trestný čin týrání zvířat. Původně případ odložila (posoudila ho jako pouhý přestupek), na to si ale stěžoval úřad Černošic, pod které Vémoland spadá, takže se vyšetřování znovu otevřelo.
Ministerstvo: Hrozí i trestní stíhání
Ministerstvo životního prostředí pak prostřednictvím tiskové zprávy přidalo podrobnosti.
„O zabavení lvice rozhodla Česká inspekce životního prostředí v únoru, protože chovatel nebyl schopen doložit zákonný původ zvířete. Proti rozhodnutí se majitel neodvolal a zvíře se tak stalo majetkem státu.Bez řádné dokumentace a povolení se chovatel vystavuje nejen riziku zabavení zvířete, ale i trestnímu postihu za neoprávněné nakládání s ohroženými druhy,“ uvádí Jiří Mach z odboru druhové ochrany ministerstva životního prostředí.
Jak už jsme uvedli, za stejnou věc byl Vémola popotahován již v minulosti, tehdy se trestnímu soudu vyhnul přiznáním viny a zaplacením 200 tisíc pokuty.
A znovu se ukázalo, že Vémola nemluvil pravdu, když dával najevo, že drápy měla odstraněny jen tygřice Antonie Ramba, což už před lety rozvířilo hladinu veřejného mínění a Karlos byl pak opakovaně veřejností označován za tyrana..
„S ohledem na to, že má lvice kompletně odstraněny drápy na předních končetinách a je značně hendikepovaná pro další socializaci s jinými jedinci svého druhu, hledá ministerstvo ve spolupráci s mezinárodními organizacemi co nejvhodnější zařízení, ve kterém by zvíře mělo individuální přístup,“ tvrdí úřad.
„Celkovým odstraněním drápů dojde k nevratnému poškození zdraví a sociálního chování zvířete. Šelma například není schopná šplhat po stromech, bránit se útoku jiného zvířete nebo si značkovat své území škrábáním. Zvířata jsou také náchylnější ke zdravotním problémům, jako jsou bolesti zad nebo narušení rovnováhy,“ pokračuje.
Lvice Elsa zatím najde na čas domov v Zoo Liberec. Ta má s chovem šelem dlouholeté zkušenosti a má nyní kapacitu, aby o lvici mohla pečovat.
„Jsme rádi, že jsme mohli být v této situaci nápomocni a nabídnout lvici odpovídající zázemí. Po dobu jejího dočasného pobytu v Liberci jí naši zkušení chovatelé poskytnou profesionální péči a pokusí se zajistit co nejhladší adaptaci na nové prostředí,“ říká David Nejedlo, ředitel Zoo Liberec.
Související články

Karlos Vémola mlží v kauze týrání zvířat: Vinu za vytrhání drápů hodil na pomocníka

Zdrcující obžaloba Karlose Vémoly: Úřady popsaly, jak ubližoval zvířatům

Tvrdá rána pro Karlose Vémolu: Přijde o další nelegální zvíře

Skandál kolem Vémoly nabírá na obrátkách. MMA hvězda nechala vytrhat drápy i lvům




























































