Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český zápasník MMA Karlos Vémola, přezdívaný Terminátor, se narodil 1. července 1985 v Olomouci.

Kariéra

Karlos Vémola patří mezi legendy MMA působil v UFC. Svůj první profesionální MMA zápas podstoupil v roce 2008. Rychle nabyl neporažený rekord 7–0, kdy zápasil v anglických organizacích Cage Fighters Championship a Ultimate Challenge MMA. Trénuje v anglickém klubu London Shootfighters. Na domácí scéně patří mezi nejlépe ohodnocené. Umí se nejenom prát, ale také na sebe dokáže strhnout pozornost.

Jako první Čech se dostal do prestižní organizace Ultimate Fighting Championship (UFC). Smlouvu s UFC podepsal v dubnu 2010. Do svého prvního zápasu v této organizaci nastoupil proti Jonu Madsenovi, se kterým prohrál na body. Kvůli sérii porážek se musel s UFC rozloučit a od roku 2013 zápasil střídavě v ČR a ve Velké Británii se vrátit zpátky do UFC.

Situaci zkomplikovalo zranění ruky, které utržil v zápase s Jackem Hermanssonem. Zlomenina si vyžádala přemýšlení o konci kariéry, zranění však nakonec nebylo natolik vážné, aby musel Vémola se zápasením skončit. Rok od zranění znovu zápasil.

Je držitelem několika titulů ve střední a v polotěžké váze, a to jak v anglických, tak českých organizacích.

Více než rok byl zápasníkem organizace XFN a všechny na začátku roku 2019 šokoval je přestup do konkurenční organizace Oktagon. Premiéra v organizaci Oktagon mu vyšla na výbornou. Na galavečeru smíšených bojových sportů svého soupeře Pawla Brandyse z Polska nalákal do pasti a půl minuty před koncem prvního kola ho uškrtil.

Má za sebou focení pro magazín Playboy, kde pózoval vedle modelky Anety Novotné.

"Zápas století"

V sobotu 9. listopadu 2019 poměřil Vémola ve vyprodané O2 areně v Praze své síly se slovenským zápasníkem Attilou Véghem. Organizátoři označovali toto česko-slovenské střetnutí jako “Zápas století”. Oba zápasí více než 10 let. Vémola před tímto zápasem za sebou 32 MMA zápasů, z toho 27 vítězství a 5 porážek. Végh dokonce 43 zápasů, z toho 32 výher, 9 porážek a dvě remízy. V našlapané O2 areně byli diváci svědky jeho porážky. Attila Végh srazil Vémolou k zemi už v prvním kole.

Na brněnském turnaji MMA Oktagon 19 porazil v sobotu 5. prosince 2020 Václava Mikuláška, který je známý pod přezdívkou Baba Jaga. Bitva, která byla označována jako hlavní zápas večera, byla rozhodnuta v prvním kola. Vémola Mikuláška uškrtil za 122 sekund.

Osobní život

Má syna, kterého vychovává jeho bývalá partnerka v Londýně. Vémola žije střídavě v Londýně a v Praze. Jeho koníčkem je chov velkého množství druhů vzácných motýlů a ryb, převážně žraloků.

Vémola randil s modelkou Lelou Ceterovou. V červnu 2019 potvrdili, že spolu čekají miminko, později zveřejnili, že to bude holčička. Dne 18. prosince 2019 z něj Lela učinila dvojnásobného tatínka, když porodila holčičku. Rodiče jí dali jméno Lila.

Na konci srpna 2020 se Lela Ceterová s Vémolou rozešla. Uvedla, že ji zklamala Karlosova nevěra. Krize meni nimi byla dlouhodobější. Lela proto odcestovala do Bratislavy, aby si připravila náležitosti ke stěhování.

Jejich rozchod však nebyl navždy. V prosinci 2020 se Karlos Vémola a Lela Ceterová dali znovu dohromady. Následovala společná exotické dovolená a později i oznámení druhého těhotenství. V roce 2021 se měla konat i jejich svatba. Ta však byla nakonec odložena na polovinu roku 2022.

Na přelomu listopadu a prosince 2021 se stali podruhé rodiči.

Znovu se pár rozešel v lednu 2022. Tento rozchod však nebyl také definitivní a pár se dal znovu dohromady.

Svatba Karlose a Lely 

Vémola a Ceterová avizovali "svatbu století". Dle jejich vyjádření měla vyjít na dva miliony korun, jen šaty nevěsty vyšly na čtvrt milionu korun. Svatba se koná ve čtvrtek 28. července 2022.

Profily na sociálních sítích

Články