Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Limberský si nasadil roušku kvůli strachu ze smrti: První člověk, který zabil koronavirus, smějí se fanoušci

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
výsměch
Plzeňský fotbalista David Limberský, který se svým domácím klubem FC Viktoria odlétá zřejmě na přátelský zápas do Švédska, na letišti neponechal nic náhodě a vytáhl z tašky roušku. V době, kdy koronavirus, pocházející z Číny, číhá na každém rohu, fotbalista názorně předvedl, že má z nákazy také strach. Fanoušci si ale jeho počin vykládají po svém a na známém čutálistovi nenechávají nit suchou...

Limberského spoluhráč Michael Krmenčík zveřejnil na svém Instagramu snímek z letiště, na kterém se „Limba“ snaží kousnout do bagety skrze roušku. Fotbalista, který s manželkou Lenkou očekává v příštích měsících společného potomka, ukázal, že mu není koronavirus, který zabil už přes 80 lidí, lhostejný.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Posměch

Pod fotografií v internetové diskuzi se strhla lavina posměchu a komentářů, které by si fotbalový bouřlivák za rámeček nedal. „Třeba jestli spíš než sebe nechrání ostatní,“ napsal uživatel Armin a nebyl zdaleka jediný, kdo podobným způsobem okomentoval fotografii chránícího se kontroverzního fotbalisty. „Hlavně alkohol ten vir zabíjí, takže limba může bejt v klidu. První člověk, který zabil koronavirus,“ vysmívají se mu fanoušci.

Nebezpečí

Ochrana na letišti, kterou fotbalista zvolil, ale není vůbec od věci. Letadla z Číny totiž na pražském letišti přistávají stále, i přesto, že se v Česku vyskytuje několik případů s podezřením na nebezpečný virus. Mladá Číňanka, která přiletěla před 11 dny na Moravu za babičkou je nyní s příznaky v domácí izolaci. Stejně tak muž z Hlučínska. Poslední podezření na nákazu smrtícím koronavirem hlásí České Budějovice.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články