Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zkáza pro Evropu? Žena z Wu-chanu s teplotou přelstila kontrolu na letišti

EPIDEMIE
Jak rychle se může nákaza koronavirem 2019-nCoV dostat do Evropy? Hodně rychle... Čínská ambasáda v Paříži totiž vypátrala ženu, která se na sociální síti WeChat chlubila, že dokázala přelstít kontrolu na letišti. Kontrola probíhala pouze tím způsobem, že měřila cestujícím teplotu. Žena, která měla zvýšenou teplotu, si vzala léky, které jí teplotu snížily. Následně odletěla do Francie, o něco později zveřejnila snímek, jak jí v restauraci v Lyonu.

Žena svůj příběh, jak přelstila kontrolu, popsala na sociální síti. „Těsně předtím, než jsem odlétala, jsem měla trochu horečku a kašel. Byla jsem vyděšená k smrti a rychle spolykala léky (proti horečce). Pořád jsem si měřila teplotu. Naštěstí jsem ji zvládla srazit a můj odlet proběhl v pohodě,“ uvedla.

Z Wu-chanu, který je epicentrem infekce koronaviru 2019-nCoV, odletěla ještě v době, kdy nebylo tamní letiště uzavřeno. „Bonjour, Paris. Jako člověk z Wu-chanu jsem nemusela projít speciálním screeningem nebo testem,“ napsala následně žena, kterou citoval portál Novinky.cz.

Její příspěvek se rychle rozšířil a byl negativně komentován. Žena byla kritizována za své sobectví. Kvůli případu se několik lidí telefonicky a e-mailem obrátilo na čínskou ambasádu v Paříži. Ta se s ženou spojila ve středu večer. Byla vyzvána, aby vyhledala lékaře. Příznaky onemocnění koronavirem 2019-nCoV u ní ale byly negativní.

Související články

Další články