Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Výměna manželek je reality show, kterou od roku 2005 vysílá TV Nova. Manželky ze dvou rodin se na deset dní vymění, to vše pod dohledem kamer. Na konci pořadu se všichni zúčastnění setkají a zrekapitulují, k čemu během Výměny manželek došlo.

V televizním programu najdete Výměnu manželek ve středu od 20:20.

Pořad Výměna manželek pochází z Velké Británie, kde byl vysílán pod originálním názvem Wife Swap v letech 2003 až 2009. Americkou verzi britské televizní reality show vysílala televize ABC, na níž běžel poslední díl v roce 2009. Českou verzi Výměny manželek vysílá TV Nova od roku 2005.

Průběh Výměny manželek

Průběh reality show je následující: Dvě ženy z předem vybraných rodin si vymění svá místa. Náhradní manželka se tedy stará o cizí rodinu. Během prvního týdne se "nová" družka musí řídit harmonogramem, který sepsala původní manželka. Obě rodiny spolu ve vyměněném stavu stráví deset dní, to vše pod dohledem kamer. Prvních pět dní se dodržuje manuál původní ženy, po pěti dnech se pravidla hry obrátí a vyměněná žena nastavuje svoje pravidla, čímž může vzniknout spousta vyhrocených situací.

Na konci výměny se pak koná společné setkání "mezi osmi očima", kde oba páry debatují, co v předchozích dnech zažily a jak se jim v jiné domácnosti žilo. Mnohdy jsme svědky emočních výlevů a vyřčených křivd. 

11. řada Výměny manželek

Jednou z nejvíce šokujících výměn 11. řady (2019) byl díl, ve kterém si Lenka, která přijela do obce Nové Sedlo, potýkala se špínou, nedostatkem základních hygienických potřeb, peněz i s totálně zanedbanými dětmi. Navíc si odvezla parazity.

Největší skandály ve Výměně manželek

1. Mačkáš mi hada - psali jsme například zde

2. Špindíra Věrka - psali jsme o ní zde

3. Iva a Marian - speciál o nich najdete zde

4. Prostitutka Věra, která má profil na netu a loví zákazníky - psali jsme zde

Články