Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

StarDance v číslech: Kolik lidí se podílí na natáčení nejsledovanější show

StarDance 2021 v číslech: Na natáčení se podílí na 250 lidí
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 8 fotografií
StarDance

Po dvouleté odmlce se na televizní obrazovky vrátila oblíbená taneční show StarDance. Na taneční parket vtrhlo deset nových známých osobností. Paleta zapojených profesí je pestrá – diváci mají možnost vidět tančit tenistku, krasobruslaře či farářku. V předchozích deseti řadách se ve StarDance představilo už 88 osobností. Podívejme se v číslech na tento fenomén televizní zábavy, který u nás měl premiéru před 15 lety.

Před námi je ještě celkem devět večerů taneční show StarDance 2021, ve kterých bude ve velké míře dominovat klasický tanec. Kdo se stane králem či královnou tanečního parketu, to se diváci dozvědí 18. prosince 2021, kdy je na programu velký finálový večer. Shodou náhod se jedná o den, kdy moderátor Marek Eben oslaví své 64. narozeniny.

Zajímavosti a čísla ze světa StarDance

Bez světel by to nešlo. Taneční parket osvěcuje 525 různých typů efektových světel.

V popředí zájmu diváků je samozřejmě desítka soutěžících a stejný počet jejich tanečních partnerů, moderátorské duo Eben–Kostková, čtveřice porotců či hlavní choreograf Marek Zelinka. Zapomínat ale nelze ani na početný štáb. Členů štábu a účinkujících je dohromady 250, a to jen na místě natáčení. Další lidé se pak podílejí na přípravě StarDance z Kavčích hor.

Co diváci neuvidí, je obrovská změť kabelů. Na uspořádání show v takovém rozsahu jich je potřeba obrovská porce. Pro elektroinstalaci zázemí StarDance je využito 2500 kabelů.

Na dekoraci je využita LED páska. A pořadatelé jí potřebovali více než půl kilometru! Na její ovládání je potřeba 5600 kabelů.

Seriál StarDance má zatím deset ukončených řad, v rámci kterých Česká televize odvysílala 88 dílů.

Rekordní sledovanost

StarDance patří k nejsledovanějším pořadům u nás. Finále předchozího ročníku StarDance sledovalo v České televizi více než 1,5 milionů diváků. Předchozí ročníky řady pak měly sledovanost ještě větší. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

A zatím to vypadá, že rekordy bude trhat i aktuálně vysílaná řada. Zahajovací večer jedenáctého ročníku StarDance si nenechalo ujít 1,54 milionu diváků starších 15 let. Znamená to, že se jednalo nejen o nejsledovanější pořad sobotního večera, ale také celého dne.

Více o StarDance 2021 (soutěžící, moderátoři, porota) ➔

Související články

Další články