Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tereza Černochová je česká zpěvačka, dcera rokenrolového a bigbeatového zpěváka Karla Černocha a nevlastní sestra pilota a politika Marka Černocha.

Narodila se 13. července 1983 v Praze.

Nejznámější písničky

Kariéra

Roku 2000 se při natáčení pro TV Nova poprvé potkala s Helenou Zeťovou a Terezou Kerndlovou. Společně pak v dubnu následujícího roku vytvořily dívčí skupinu Black Milk, jejíž první album (Modrej dým) vyšlo v červnu 2002. V témže roce seskupení získalo Českého slavíka v kategorii Objev roku. V roce 2005 se objevily neshody a díky nim se kapela nakonec rozpadla.

Její kariéra se opět rozjela roku 2007, kdy (společně s Romanem Holým) vydala své první sólové album Small Monstrosities. Zmíněný producent ji navíc přizval do svého hudebního projektu G-Point Hunters, v jehož rámci si vylepšovala své pěvecké dovednosti. Zpívala také v kapele Takin´Off.

Roku 2010 absolvovala magisterský obor Reprodukční biotechnologie na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na pražské České zemědělské univerzitě čímž získala inženýrský titul.


V roce 2021 se zapojila do soutěže StarDance 2021. Jejím tanečním partnerem se stal Dominik Vodička. Probojovali se do osmého kola, které bylo nakonec jejich poslední.

Osobní život

Roku 2014 se jí narodila dcera Laura. Identita otce nebyla dosud zveřejněna (dle jejího vlastního vyjádření od ní v těch nejtěžších chvílích utekl, protože nebyl na otcovství připraven), každopádně hlavním favoritem zůstává tanečník Michal Kurtiš.Tedy ten, který s Annou Polívkovou vyhrál šestou řadu taneční soutěže České televize StarDance.

Články