Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Dominik Vodička je český tanečník, sólista Pražského komorního baletu a finalista StarDance. Narodil 3. září 1996 v Hořovicích v okrese Beroun.

V roce 2017 úspěšně zakončil studium na osmileté taneční konzervatoři Taneční centrum Praha. Působil v několika školních souborech (TCP Baby Balet Praha a Balet Praha Junior).

Je čtyřnásobným vicemistrem České republiky v latinskoamerických a standardních tancích. V letech 2011 a 2016 byl účastníkem Mistrovství světa v latinskoamerických tancích.

V létě 2017 se stal sólistou Pražského komorního baletu. V roce 2019 získal cenu Thálie v kategorii Tanec a pohybové divadlo za roli Muže v inscenaci Kytice (scénář, choreografie a režie: Petr Zuska).

V současné době už závodně společenské tance netančí.

Účast ve StarDance 2019

Vystupoval jako profesionální tanečník ve StarDance 2019. Byl tanečním partnerem a lektorem herečky Veroniky Kubařové. Desátou řadu populární taneční show začala vysílat Česká televize v říjnu 2019. Vodička s Kubařovou se probojovali až do finále, a nakonec celou soutěž vyhráli.

StarDance 2021

O dva roky později dostal ve StarDance šanci titul šampiona obhájit. Jeho taneční partnerkou byla zpěvačka Tereza Černochová. Probojovali se do osmého kola, které bylo jejich poslední.

StarDance 2023

Další šanci dobýt trůn taneční soutěže StarDance dostal v roce 2023. Jeho taneční partnerkou se tentokrát stala herečka Darija Pavlovičová.

Profily na sociálních sítích

Osobní život

V září 2020 se Dominik Vodička oženil. Za manželku pojal svou dlouholetou přítelkyni Elišku. S radostnou novinkou se pochlubil na Instagramu. Na svatbu dorazila i jeho taneční partnerka ze StarDance Veronika Khek Kubařová. Svatba se konala v sobotu 12. září 2020 v resortu Hulín nedaleko Sedlčan.

Články