Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Kristýna Coufalová je česká tanečnice, lektorka, choreografka, právnička, několikanásobná mistryně ČR ve standardních i latinskoamerických tancích, vítězka první řady soutěže StarDance …když hvězdy tančí z 2006 s hercem, zpěvákem a moderátorem Romanem Vojtkem (1972).

Narodila se 17. 10. 1985 v Olomouci.

Kariéra

Po gymnáziu v Olomouci-Hejčíně vystudovala obor Právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2005 až 2012).

2004 získala průkaz cvičitele aerobiku III. kvalifikační třídy, 2013 zakončila studium pro porotce a trenéry II. třídy tanečního sportu.

Prošla řadou tanečních kurzů a workshopů (se zaměřením na jazz a musical dance. salsu, zumbu). Od 2008 začala spolupracovat s předními českými tanečními trenéry, jako např. Petrem Odstrčilem, Janem Tománkem, Kamilou Tománkovou nebo Zdeňkem Landsfeldem.

Je členkou tanečního klubu DSP Kometa Brno. Českého svazu tanečního sportu i Svazu učitelů tance ČR. Aktuálně půsoví jako lektorka tance a společenské výchovy v olomoucké Taneční škole Coufalovi.

2021 přijala nabídku opět předvést své umění v pořadu StarDance. V 11. řadě se jejím partnerem stal bývalý krasobruslař Tomáš Verner (1986). Probojovali se až do finále, ale nakonec se museli spokojovit s třetím místem.

Osobní život

Má dvě dcery, mladší Deboru a starší Bereniku.

Články