Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Česká profesionální tanečnice Adriana Mašková pochází z Tvrdonic na Břeclavsku.

Než se pustila naplno do tancování, trénovala tenis. Na kurtu se proháněla už od svých šesti let. Tanci se začala věnovat o 4 roky později, v 10 letech, což je na této úrovni poměrně pozdě, takže měla co dohánět.

Ve čtrnácti letech už patřila mezi českou špičku mladých tanečníků. Se svým tanečním partnerem Michalem Burešem se dokonce stali juniorskými mistry republiky ve standardních tancích. K tomuto úspěchu později přidali i titul vicemistrů republiky v latinskoamerických tancích.

Titul mistrně republiky vyhrála celkem pětkrát, a to v latinskoamerických tancích i v kombinaci deseti tanců.

Účast ve StarDance 2019

V desáté řadě StarDance 2019 byla taneční partnerkou herce Miroslava Hanuše. Stejně jako všichni ostatní profesionální tanečníci byla v této soutěži nováčkem. Tvůrci se totiž rozhodli účastníky jubilejní řady od základu obměnit. V soutěži se probojovali až do šestého kola, které bylo jejich posledním. Celkově taneční pár Miroslav Hanuš a Adriana Mašková obsadil 6. místo.

StarDance 2021

Podruhé se ve StarDance objevila o dva roky později. Tentokrát se stala taneční partnerkou herce Jana Ciny. Podařilo se jim probojovat až do finále a nakonec se stali celkovými vítězi.

Instagram Adriana Mašková

Články