Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus sílí: Zemřelo přes 132 lidí, přes 6000 je nakažených, na Bulovce hospitalizují ženu

Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
nákaza
Nákaza smrtícím koronavirem stále více sílí. Aktuálně zemřelo 132 lidí, nakažených je kolem šesti tisíc. Německo ohlásilo další tři nakažené čínským koronavirem, celkem jde o 4 nemocné lidi. V Česku zatím žádný případ potvrzen nebyl, na pražské Bulovce čekají na výsledky testů ženy podezřelé z nákazy.

Podle potvrzených informací se po celém světě nakazilo koronavirem téměř šest tisíc lidí. Nejhorší situace je v Číně, kde si nemoc vyžádal už přes 130 lidských životů. Nákaza postupuje dál a počet nakažených je alarmující – jde o více než 6000 lidí. V Praze v Nemocnici Na Bulovce čekají na výsledky testů ženy, u níž mají podezření z nákazy, celkem už bylo v metropoli řešeno 7 takových případů.

Německo hlásí nakažené

Se zákeřnou nemocí bojuje i sousední Německo. Tam evidují čtyři nakažené pacienty. Všechny spolu souvisí – nakažení se totiž minulý týden zúčastnili stejného školení v Bavorsku. Do Německa koronavirus zanesla Číňanka ze Šanghaje, kterou před odletem do Německa navštívili rodiče z Wu-chanu.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

„Podezřelé a nakažené koronavirem dokážeme rychle identifikovat a léčit. Jsme tak přesvědčeni, že se dokážeme s virem vypořádat a zabránit jeho dalšímu šíření v Německu,“ uvedl pro média německý ministr zdravotnictví Jens Spahn.

V Česku se zatím podezření na nákazu nepotvrdilo. U několika lidí se ale stále čeká na výsledky testů. Hongkong v úterý oznámil, že tamní vědci vyvinuli vakcínu. Nyní ji potřebuje otestovat na zvířatech. Není jasné, jak dlouho budou testy probíhat.

Vývoj čínského koronaviru

Další informace o koronaviru najdete ZDE

Související články

Další články