Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Koronavirus už se přenáší i mimo Asii! Od kolegy se nakazili další tři Němci

Zdroj: Wuhan Expats
+ Dalších 12 fotografií
koronavirus
Německo má už čtyři pacienty nakažené koronavirem z čínského Wu-chanu. Bavorsko, které sousedí s Českem, hlásí další tři nemocné. Ti se nakazili od kolegy. Jedná se o první přenos koronaviru mezi lidmi mimo Asii. Vyšetření se nevyhne na 40 zaměstnanců, kteří s nakaženými přišli do styku.

Prvního nemocného Němce nakazila kolegyně z Číny, která už se do rodné země vrátila. Jenže mezitím se stihli nakazit další tři spolupracovníci. Firma Webasto, kde dotyční pracují, nechá udělat testy 40 zaměstnancům, kteří se mohli teoreticky nakazit také.

O prvním přenosu koronaviru mezi lidmi mimo Asii informovala německá televize n-tv. Společnost sídlí nedaleko Mnichova a ve středu poskytne další podrobnosti.

Vše o koronaviru ČTĚTE TADY

Hongkongští vědci už vyvinuli vakcínu, která by mohla koronavirus zastavit. Testování na zvířatech však zabere měsíce, přinejmenším rok pak potrvá testování na lidech. Hongkong žádá uzavření hranic s pevninskou Čínou, v opačném případě hodlají lékaři vyhlásit stávku.

V Číně zemřelo přes 100 lidí, počet nakažených vystoupal na 4 tisíce.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články