Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Počet nakažených koronavirem prudce stoupá: 40 tisíc infikovaných, přes 900 mrtvých

nákaza
Koronavirus má na svědomí už 908 lidských životů. Čína ohlásila jen za neděli 97 mrtvých a přes 3 tisíce nově nakažených. Infikovaných osob už je 40 171. Počet nemocných prudce stoupá, dobrou zprávou však je, že se už 2000 osob podařilo vyléčit.

Rychlá výstavba nových nemocnic, lékaři umírající na vyčerpání a panika. Nový koronavirus 2019-nCoV má na svědomí už více než 40 tisíc lidských životů a nakažených každým dnem přibývají stovky.

Onemocnění s příznaky chřipky, které může vyústit i v selhání dýchání, se lékařům podařilo zbavit už u více než 2000 pacientů. Stále platí, že v největším ohrožení jsou převážně senioři a lidé se zdravotními potížemi a oslabenou imunitou.

Mimo Čínu pacienty, kteří zemřeli na koronavirus, ohlásily jen Filipíny. Nákaza se rozšířila do dalších více než 30 zemí, v nich na ni zatím naštěstí nikdo nezemřel. V Česku dosud nebyl jediný případ nákazy koronavirem potvrzen.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články