Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Autentické záběry: Bezvládná těla na podlaze nemocnice, obavy z nákazy koronavirem

+ Dalších 22 fotografií
Omdlévající pacienti, přeplněné nemocnice a těla mrtvých lidí ležící na chodbách... Kvůli nebezpečnému koronaviru už v Číně uvrhli do karantény nejméně třináct měst a mnohde je situace kritická. Nemocných a mrtvých přibývá, a to i mezi zdravotníky. Aktuálně si nákaza čínským smrtícím virem označeným jako 2019-nCoV vyžádala 80 lidských životů a téměř 3000 lidí je nakažených. Jde ale jen o oficiální čísla. Reálná mohou být mnohem vyšší.

Sociální síť Twitter začaly krátce po vypuknutí rozsáhlé nákazy plnit záběry kolabujících lidí v Číně, kteří se zřejmě nakazili novým koronavirem 2019-nCoV. Některé z publikovaných videí jsou skutečně hodně dramatické. Z příspěvků, jejichž autenticitu však nebylo možné spolehlivě ověřit, se zdá, že nemoc nakažené zachvátí velmi rychle… A zanechává za sebou mrtvá těla.

Jedno z videí, které lidé sdílejí, je velmi dramatické. Zachycuje přeplněnou chodbu jedné z nemocnic, na které leží bezvládná těla. Lidé mají strach z toho, co bude…

Virus už i v Evropě

Onemocnění byla potvrzena i mimo Čínu. Jde o Japonsko, Jižní Koreu, Nepál, Malajsii, Singapur, Thajsko, Tchaj-wan a Vietnam. V pátek první tři případy v Evropě oznámily francouzské úřady a další infikovanou osobu potvrdily také Spojené státy. Prvního infikovaného člověka v sobotu oznámila i Austrálie.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Podívejte se, jak to vypadá na chodbě jedné z nemocnic v čínském Wu-chanu. Upozorňujeme, že na záběry by se neměli dívat lidé slabší povahy a děti.

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články