Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Velké koncerty a filmové premiéry roku 2020, na které jsme se těšili, ale utřeli jsme nos

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 16 fotografií
koronavirus
Koncerty a filmy roku 2020 bohužel v drtivé většině zůstaly jen smutnou teorií. Koronavirus poznamenal jak hudební, tak filmový průmysl. Premiéry řady očekávaných megahitů se diváci nedočkali buďto vůbec, nebo se museli spokojit s méně pompézním uvedením na streamovacích platformách. Podívejme se, o co všechno jsme na kulturní scéně letos přišli.

V roce 2020 mělo být z čeho vybírat. Do České republiky mělo dorazit několik světových hvězd a lístky na jejich koncerty našla minulé Vánoce velká spousta lidí pod stromečkem. Jenomže pandemie koronaviru zasadila hudebním akcím zdrcující ránu. Pražská O2 arena stihla ještě odbavit únorový koncert The Kelly Family, než začalo velké škrtání a přepisování termínů.

Na Avril Lavigne se fanoušci těšili marně, stejně jako na spoustu dalších

Jako jedni z prvních smutnili v březnu fanoušci Avril Lavigne. Francouzsko-kanadská zpěvačka měla vystoupit v Praze po dlouhých 12 letech a předvést hity ze své nejnovější desky Head Above Water. Koncert byl o rok odložen, nový termín byl stanoven na 17. března 2021. Byla to předzvěst toho, co bude následovat ve velkém. Krátce nato přišlo odložení koncertu britských Nazareth, kteří měli vystoupit ve Foru Karlín v dubnu. Nejprve došlo k odložení na říjen, a nakonec až na červen příštího roku.

Do Prahy měly přijet skutečné legendy. Jenomže z koncertů Guns N' Roses, Aerosmith, Iron Maiden a Kiss nakonec nebylo nic. Stejně to dopadlo s plánovanými vystoupeními Harryho Stylese z One Direction, Erica Claptona, Alicia Keys, Lennyho Kravitze, Céline Dion či Nicka Masona z kapely Pink Floyd. Nepřijeli ani Pet Shop Boys, Yes, a-ha, System of a Down či Korn. Nezbývá než doufat, že to vyjde v příštím roce.

Zrušené festivaly roku 2020

Nekonaly se ani velké hudební festivaly. Tahákem letošního ročníku Rock for People měla být punk rocková kapela Green Day, která měla do Hradce Králové dovézt zbrusu nové album. Ředitel festivalu Michal Thomes uvedl, že jde o splněný sen jak pořadatelů, tak fanoušků festivalu. Místo splněného snu se však zjevila noční můra. Spolu s Metroneme Festivalem pak museli fanoušci oželet vystoupení hitmakera Becka z Los Angeles.

V Praze měl také vystoupit Ozzy Osbourne s heavymetalovou legendou Judas Priest. Konkrétně Ozzy to v roce 2020 nezvládl hned dvakrát. Nejprve v únoru ze zdravotních důvodů a v listopadu pak kvůli zavedeným opatřením. Obdobně dopadl Sting, který měl v červenci nahrazovat koncert ještě z předchozího roku. Uvidíme, zda to vyjde na třetí pokus v roce 2021.

Fanoušci nedostali příležitost vidět ani své oblíbené české kapely a interprety. Michal David nemohl s fanoušky oslavit ve velkém svou šedesátku, plánované koncerty museli zrušit Ben Cristovao či Lake Malawi. V roce 2020 nevyšlo ani na několik pokusů loučení s legendární folkovou kapelou Spirituál kvintet.

Odložené filmové premiéry roku 2020

Koronavirus a opatření přijatá proti jeho šíření vydatně zamávaly také s kinopremiérami. Velká škatulata zaznamenala premiéra filmu Tenet, která byla několikrát odložena. Zatímco dlouho očekávaný sci-fi snímek Christophera Nolana se do kinosálů nakonec v srpnu dostal, řada snímků byla odložena na příští či přespříští rok. Případně na neurčito.

Jednou z prvních odložených premiér bylo pokračování Jamese Bonda s názvem Není čas zemřít. Premiéra byla původně plánována na 10. dubna. Fanoušci agenta 007 prosili tvůrce, aby změnili datum uvedení nové bondovky. Byli vyslyšeni a film Není čas zemřít měl jít do distribuce v listopadu. Z čehož však nakonec také sešlo a ve hře je teď začátek dubna 2021.

O více než rok byla přeložena premiéra snímku Top Gun: Maverick. Pokračování příběhu o stíhacím pilotovi s Tomem Cruisem v hlavní roli by měl jít do kin 8. července 2021. Kvůli koronaviru došlo k odložení premiér filmů Rychle a zběsile 9, Mulan, Matrix 4 či Wonder Woman 1984.

Koronavirus zkrátka zamával se vším. Ušetřeny nezůstaly ani naše diáře. V následující galerii se můžete podívat na dvacítku koncertů a filmových premiér, které byly přeloženy nebo úplně zrušeny. Ve fotogalerii naleznete vždy i nový termín, kdy se na svůj vytoužený koncert či film můžete (doufejme) těšit.

Související články

Další články