Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zpěvák Ben Cristovao – známý také jako Benny Cristo – se narodil české matce a angolskému otci 8. června 1987 v Plzni.

Nejznámější hity

Kariéra

V roce 2009 byl finalistou soutěže Česko Slovenská Superstar a umístil se na 7. místě. Účinkování v soutěži ho motivovalo k zaměření na pěveckou kariéru a v roce 2010 vydal své první album Definitely Different, jehož nejúspěšnější písně jsou Give Me Some More a Put It On Me

V roce 2011 vydal své druhé album pojmenované Benny Cristo. Na něm spolupracoval na dvou písních s Monikou Bagárovou Jako předskokan vystupoval před koncertem americké skupiny Far East Movement nebo před slavným rapperem Pitbullem.

V roce 2013 vydal písně Tělo Stop a Bomby Videoklip písně Bomby vyhrál v videoklip roku v anketě Český slavík Společně s dalšími hudebníky se zapojil do projektu Nikagda nězabuěm, která vyzývala občany k účasti na volbách v roce 2013 a varovala před návratem komunistů.

V roce 2014 vydal své třetí album s názvem Made In Czechoslovakia. Všechna svá alba nahrál ve spolupráci s kanadskými producenty The Glowsticks. Zpívá v češtině a angličtině a koncerty má v České republice a na Slovensku. Jeho nejznámější píseň Sweet Chilli obsadila první příčku hitparád hned několika rádií.

V roce 2015 se stal jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture.

V roce 2018 se Ben zhostil úlohy porotce v páté řadě veleúspěšné pěvecké reality show SuperStar

Koncert v O2 areně

21. září 2019 vystoupil Ben Cristovao v pražské O2 areně. V desetileté historii jeho kariéry se jednalo o jeho největší koncert. Se svou kapelou a celým týmem předvedl monstrózní show.

Eurovize 2020

V roce 2020 se rozhodl Ben Cristovao zapojit do do soutěže Eurovision Song Contest (Eurovize 2020) V národním kole se mu s písní Kemama podařilo získat nejvíce hlasů a postoupil do hlavní části soutěže. První semifinále Eurovize 2020 se mělo konat 12. května 2020. Ben Cristovao si upravil umělecké jméno na Benny Cristo. 65. ročník Eurovize 2020 byl kvůli hrozbě šíření koronaviru ZRUŠEN.

Koronavirus a bezpečnostní opatření, která mají zabránit jeho šíření, zamával i s jeho dalším koncertem v pražské O2 areně. Měl se konat 26. září 2020, byl však přesunut na čtvrtek 18. února 2021. Ani v tomto termínu se nemohl nakonec uskutečnit a byl přesunut na podzim 2022. Přesný termín bude upřesněn.

V roce 2021 byla hostem pořadu Extra Host! V rozhovoru se svěřil, že hraní v Ordinaci v růžové zahradě byla katastrofa

Profily na sociálních sítích

Články