Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Smrtící koronavirus zabíjí dále: Téměř 1400 obětí, nakažených je už přes 60 tisíc

Zdroj: reprofoto gisanddata.maps.arcgis.com
+ Další fotografie
nákaza
Už to vypadalo, že koronavirus Kovid-19 se pomalu daří brzdit. Čína totiž uvedla, že nemocí se v úterý nakazilo nejméně lidí od ledna. Jenže vše je o pár hodin později jinak. Počet mrtvých za středu poskočil o 242, nakažených o závratných bezmála 15 tisíc. Celková čísla jsou tak alarmující: Jde o bezmála o 1400 obětí, nakažených je už přes 60 tisíc.

Podle aktuálních informací z Číny se středa stala zatím nejtragičtějším dnem od vypuknutí epidemie nebezpečné nemoci. Zároveň úřady podle stanice BBC ohlásily vysoký nárůst nových pacientů - za středu zdravotníci koronavirus diagnostikovali u 14840 lidí.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Mezi lidmi převládá panika a strach z nákazy. Skončil komunistický sekretář provincie Chu-pej. A předseda wu-chanských komunistů byl zbaven všech svých povinností. V předchozích dnech už podobně dopadli představitelé místních samospráv zodpovědní za zdravotnictví.

Nová diagnostika

Za vysokým nárůstem nových případů stojí i to, že čínští zdravotníci rozšířili diagnostické metody - a nově tak počítají mezi nakažené i lidi se symptomy nemoci nebo infekcí plic. Dalších 44 nakažených hlásí zdravotníci ze zámořské lodi Diamond Princess, která je už několik dní v karanténě v Japonsku. Celkem jich na palubě je už 219. V Česku se zatím nákaza smrtícím virem neprokázala.

Více o koronaviru najdete ZDE

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články