Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Smrtící epidemie se rozšiřuje v Japonsku: V Číně počet obětí koronaviru klesá

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Zákeřná choroba, která děsí lidi po celém světě, byla pojmenována. Světová zdravotnická organizace (WHO) začala vir nazývat Covid-19. Podle nejnovějších informací si koronavirus vyžádal už přes 1100 obětí a 45 000 infikovaných. Šéf WHO uvedl, že Covid-19 může představovat větší hrozbu než teroristický čin. Ovšem od konce ledna v úterý přibylo nejméně obětí i nakažených.

V průběhu posledních 24 hodin v Číně přibylo nejméně mrtvých i nakažených zákeřným koronavirem od konce ledna. Aktuálně má nákaza na svědomí 1100 životů a dalších 45 tisíc nakažených. Agentura Reuters uvádí, že podle předpovědi čínského experta by smrtící epidemie mohla skončit v dubnu.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Ačkoli v Číně se počet obětí snižuje, v Japonsku naopak nakažení přibývají. Úřady tam minulé úterý odstavili výletní loď Diamond Princess, protože se na palubě objevil koronavirus. Všichni jsou nyní drženi v karanténě. Na lodi se eviduje už 175 nakažených a mezi nimi je i 24 Američanů.

Světová zdravotnická organizace se rozhodla pojmenovat nebezpečnou chorobu. Koronavirus nyní nazývají Covid-19. Název odvodili z počátečních písmen slov corona, virus a disease, což v překladu znamená onemocnění. WHO tvrdí, že je situace opravdu vážná. Šéf organizace si myslí, že Covid-19 může mít mnohem horší dopady než teroristický čin. Podle WHO neexistuje reálná šance virus porazit. Vakcína by prý mohla být hotová za rok a půl.

Související články

Další články