Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Nejlepší kamarád Tomáše Holého: Nová odhalení o vztahu s Lucií Bílou a osudné nehodě

+ Dalších 6 fotografií
Tomáš Holý by slavil teprve 53 let. Psal se čtvrtek 8. března 1990, když život zbožňovaného dětského herce Tomáše Holého (†21) předčasně vyhasnul. Jeho filmy stále patří mezi nejoblíbenější. Spisovatel a jeho velký kamarád Ota Kars pro eXtra.cz exkluzivně promluvil o Tomášově životě, smrti i jeho vášnivém vztahu s Lucií Bílou (54).

"Ten den si pamatuju naprosto přesně. Byl jsem u Tomáše doma v Nuslích, přišel jsem na návštěvu, byl jsem na procházce se psem. Byli jsme spolu asi od osmi do čtyř, kdy odjel na chatu k Lubošovi Čiperovi do Polevska," vzpomíná Ota Kars na osudný den, kdy Tomáš Holý odešel do hereckého nebe.

"Už předtím kolovalo několik fám o jeho smrti, tak jsem tomu nechtěl věřit. Nějak jsem se dostal do baráku a před dveřmi ležela obrovská kytice růží. Bylo tam napsáno: Je mi to líto. To mě trošku zarazilo. Tak jsem šel za Katkou Adamcovou, otevřela mi a měla na sobě Tomášovu bundu celou od krve. Ani jsem se na nic neptal," pokračuje.

Tomáš Holý

Tomáš Holý

Tomáš Holý se narodil 17. března 1968 v Praze. Nejprve žil s rodiči u babičky v Jungmannově ulici, po dvou letech se přestěhovali do Nuslí. V tamější hospůdce se také seznámil s pozdější partnerkou Lucií Bílou, která tam také bydlela. Zahrál si dohromady v 19 filmech, prvním byla komedie Marečku, podejte mi pero!, mezi nejznámější patří Jak vytrhnout velrybě stoličku, Na pytlácké stezce nebo Za trnkovým keřem. Osudným se mu stal čtvrtek 8. března 1990, kdy se jel s kamarádem projet, dostal smyk a při autonehodě na místě zemřel.

Více o tématu

Osudné rozhodnutí

Oblíbený dětský herec zahynul při autonehodě v zatáčce před Polevskem. "Zhruba před osmou večer se domluvili, že si přivezou z chaty kazeťák. Takže Tomáš tam ochotně šel, ale už se mu to nechtělo tahat, tak si půjčil klíče od škodovky, kterou už řídil. Kazeťák přivezl, ale ty klíče si nechal," vysvětluje Kars, jak se Holý dostal k vozu. Později se ještě rozhodl vydat se na projížďku. Po ní se vracel do hospody, 500 metrů před ní dostal smyk a na místě zemřel. Kamarádi si ale mysleli, že ještě žije, a tak ho stopem přepravili za lékařem do Nového Boru. Ten musel konstatovat smrt.

Holý přitom podle Karse hospody příliš nevyhledával. "Na hospody příliš nebyl, na to byly jiný party. Když už šel, dával si třetinkový pivo. Třetinkový pivo v takový čtyřce za komunismu byla odvaha. Byl takovej elegantní, jinej. Tomáš ale ty narážky hospodských, kteří tlačili velká piva, aby byl kšeft, ustál," vypráví spisovatel, který o svém kamarádovi napsal životopisnou knihu Jmenuju se Tomáš

Lucie ho uchvátila

Posledních šest měsíců Tomášova života je úzce spjato s Lucií Bílou Dohromady je dal právě Kars, který Holého tehdy teprve začínající zpěvačce vylíčil v těch nejlepších barvách. "Byla to hrozná kočka, chlapi ji nepřehlíželi. Taky se na tu dobu oblékala dost ostře. Seznámil jsem se s ní v hospodě Pod Terebkou, v podstatě jsem jí vnutil Tomášovo číslo a ona mu zavolala. A hned druhý den se sešli a začali spolu chodit," prozradil Kars.

Holý s ním zážitky se ženami hojně probíral. "S Tomášem jsme o sexu mluvili často, ale v obecné rovině. Člověk si ale samozřejmě mohl odvodit, o koho šlo," řekl s úsměvem.

Čím Tomáše Holého nejvíc upoutala Lucie Bílá?

Styděl se Tomáš Holý za svoje herecké výkony?

Co přesně se dělo v hospodě v Polevsku před tragickou nehodou?

Na celý rozhovor se podívejte ve videu na začátku článku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy