Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, se narodila 7. dubna 1966 ve středočeských Otvovicích.

Nejznámější hity

Hodiny zpěvu absolvovala malá Hanka už na Lidové škole umění (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. V letech 1984-1986 působila v heavy-thrash metalové kapele Arakain kde s Alešem Brichtou tvořili pěvecký duet. Poté, co přestoupila na sólovou kariéru z Arakainu odešla, avšak každých pět let na výročních koncertech s ní znovu vystupuje.

V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný úspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Les Misérables, Dracula, Krysař), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík

Od roku 2010, až do 6. řady v roce 2016 byla porotkyní soutěže Česko Slovensko má talent Je také společnicí ve firmě FANTAZMA, spol. s r.o., která provozuje Divadlo Ta Fantastika.

Osobní život

V 80. letech chodila s dětskou hvězdou Tomášem Holým Jejich vztah ukončila Tomášova tragická smrt. V březnu 1995 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa ale partnerství neudržela. Petr Kratochvíl ji opustil kvůli Pavlíně Babůrkové vítězce Miss Československo 1992. Chvíli chodila s hercem Janem Révaiem V roce 2002 se nakrátko provdala za pozounistu Stanislava Penka Po rozvodu s ním nějakou dobu žila jen se svým synem Filipem.

V roce 2006 se provdala podruhé, jejím manželem se stal muzikant Václav Noid Bárta Ani tohle manželství nevyšlo. Rozvedli se v roce 2008: Následoval vztah s provozním kavárny Petrem Makovičkou V roce 2017 začala randit se svým o 17 let mladším road managerem, bodyguardem, asistentem a milencem v jednom - Radkem Filipim O rok později se rozešli, aby se k sobě po půl roce znovu vrátili.

Články