Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Mladík v černém BMW nezvládl šílenou jízdu: Vletěl pod kamion, zabil spolujezdce

Mladík v černém BMW nezvládl šílenou jízdu: Vletěl pod kamion, zabil spolujezdce
Zdroj: Policie ČR
KRIMI

Pětadvacetiletý mladík z černého BMW nepřežil noční srážku s nákladním vozidlem u Otrokovic na Zlínsku. Nehoda se stala ve čtvrtek krátce po 22:00 poblíž sjezdu z dálnice D55. Řidiče osobního auta nyní policisté podezírají z usmrcení z nedbalosti, za které mu hrozí až šestileté vězení, sdělila v pátek ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky BMW při jízdě ve směru z Otrokovic do Zlína v blízkosti sjezdu z dálnice zřejmě v důsledku vysoké rychlosti a zhoršených povětrnostních podmínek nezvládl řízení a vjel přes středový oddělovací ostrůvek do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem značky Renault, které řídil šestapadesátiletý muž, uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Při nehodě podle ní utrpěl těžké zranění pětadvacetiletý spolujezdec z osobního auta a po převozu do nemocnice zemřel. Řidiče osobního vozidla převezli záchranáři do nemocnice s lehkým zraněním, řidič nákladního vozidla z nehody vyvázl bez zranění. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Škoda na obou vozidlech se předběžně vyšplhala na 400.000 korun. Prvotní psychologickou pomoc poskytli pozůstalým členové policejního posttraumatického intervenčního týmu,řekla mluvčí.

Okolnosti tragické nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což hrozí viníkovi v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na šest let,doplnila policistka.

Spolujezdec z BMW je podle dostupných informací sedmou obětí letošních nehod na silnicích ve Zlínském kraji a druhou čtvrteční. Odpoledne zahynula mezi Jarohněvicemi a Šelešovicemi na Kroměřížsku po srážce s kamionem čtyřiapadesátiletá řidička osobního auta. Za celý loňský rok zemřelo na silnicích v kraji při nehodách 23 lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy