Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Chlapeček (1,5) v Plzni spadl do rozvodněné řeky: Vytáhli ho bez známek života

Chlapeček (1,5) v Plzni spadl do rozvodněné řeky:  Vytáhli ho bez známek života
Zdroj: Policie ČR
neštěstí

V pátek večer se v Plzni odehrála dramatická záchrana života teprve rok a půl starého chlapečka, který spadl do rozvodněného toku. Na místě zasahovaly všechny záchranářské jednotky. Dítě vylovili záchranáři po dvaceti minutách několik set metrů od místa pádu na jezu u Kalikovského mlýna a zahájili boj o život.

Podle informací Práva batole uteklo v nestřežené chvíli rodičům ze zahrady. Na břehu řeky pak objevila zděšená maminka chlapcovu čepici. "Než jsme spustili člun na vodu, objevili jsme tělíčko zachycené mezi kameny pod jezem," řekl pro deník Právo velící důstojník hasičů.

Chlapce se podařilo oživit

Bezvládného chlapečka našli o několik set metrů dál, hoch nejevil známky života. Nakonec se ale záchranářům podařilo obnovou základních životních funkcí dítě oživit. "První oživovací pokusy zahájili hasiči. Pak v resuscitaci pokračoval lékařský tým, kterému se podařilo po 20 minutách obnovit životní funkce. Dítě jsme převezli na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice," informovala mluvčí plzeňské záchranky Maria Svobodová s tím, že je chlapeček ve vážném stavu.

Případ si vzali na starost i kriminalisté. "Prošetřujeme veškeré okolnosti dramatické události," řekla mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Byl povolán krizový intervent, který rodině poskytl psychickou podporu.


Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy