Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Místa, která miloval Tomáš Holý: Jeho kamarád ukázal i rozpadlý dům Lucie Bílé

+ Dalších 9 fotografií
Exkluzivně
První dva roky strávil v Jungmannově ulici, potom se Tomáš Holý (21) s rodiči přestěhoval do pražských Nuslí. Bydlel tam až do tragické nehody, od které uplynulo 30 let. Právě v této části metropole se seznámil i s velkým kamarádem, spisovatelem Otou Karsem (52). Ten eXtra.cz po místech, která měl dětský herec rád, s komentářem provedl.

Dá se říct, že tam strávil celý život. Nusle byly domovem Tomáše Holého až do jeho předčasné smrti. "Bydlel tady se svojí maminkou. Ta v Nuslích zůstala až do roku 2013, kdy zemřela," řekl eXtra.cz Kars přímo před domem.

"Když člověk prošel brankou, tak hned viděl, jestli svítí okno. V tu chvíli jsem věděl, že je Tomáš doma a že bude nějaká akce," vzpomíná spisovatel, který je autorem hercova životopisu Jmenuju se Tomáš

Nedaleko Holého domu bydlela Lucie Bílá (53). Přímo vedle vchodu měla hospodu, kam s Tomášem občas zašli. "Chodili spolu, ale ona se rychle skamarádila i s celou naší partou. Byla to hrozně fajn holka. Bydlela tady v pátém patře," ukázal nám Kars. V současnosti je z budovy neobydlená ruina.

Jak se vlastně Lucie Bílá s Tomášem Holým seznámili? Kdo udělal první krok? Kam chodil Tomáš do školy? Co Lucie kouřila a jedla a za co utrácela zbylé peníze?

Pusťte si video na začátku článku, všechno v něm uvidíte.

Související články

Další články