Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tomáš Holý zemřel před 30 lety, svíčku nikdo nezapálil: Smutný pohled na jeho hrob

Zdroj: eXtra.cz/Jakub Patera
+ Dalších 7 fotografií
exkluzivně
Od osudného dne uplyne o víkendu už 30 let. Tomáš Holý (†21) se po několika pivech odhodlal k projížďce autem. V prudké zatáčce dostal smyk a na místě zemřel. Smutné výročí tragédie se blíží, na hrobu milovaného dětského herce přesto nehoří jediná svíčka.

Psal se čtvrtek 8. března 1990, když Tomáš Holý tragicky zahynul při autonehodě. Těsně předtím seděl s kamarády v hospodě v Polevsku. Nedaleko odtamtud měl jeden z nich chatu. Zbožňovaný herec se chtěl po pár pivech ještě projet autem.

Do škodovky stodvacítky sedl s kamarádem, při návratu chytl v prudké zatáčce smyk. Holý zemřel pouhých 500 metrů od hospody, kam se hodlal pravděpodobně ještě posadit.

label alt

Fakta o nehodě

  • vůz: Škoda 120
  • sklon silnice okolo 14 procent
  • prudká zatáčka
  • po setmění se na silnici vytvořila ledovka
  • dostal přetáčivý smyk
  • 500 metrů od hospody
  • Holý vypil několik piv
Více o tématu

Spolujezdec náraz přežil a spolu s dalšími přáteli a svědky Tomáše z vozu vyprostili. Domnívali se, že náraz přežil, zastavili náhodné auto a dopravili ho za lékařem do Nového Boru. Tam se dozvěděli krutou pravdu. Hvězda filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Pod jezevčí skálou už byla po smrti.

Svíčky nehoří

Dlouho se proslýchalo, že je Holý pohřben v rodinné hrobce. Až v roce 2017 se dočkal vlastního hrobu, který nechal vybudovat hercův tatínek Václav i pro veřejnost. Pod hercovou podobiznou na hřbitově v Klecanech u Prahy ale pět dní před 30. výročím tragédie nehořela jediná svíčka. Reportéři eXtra.cz byli na místě. Možná je uhasil déšť, možná je nikdo zapálit ani nepřišel...

"Václav Holý není proti tomu, aby při zachování úcty a piety k Tomášovi jeho hrob v Klecanech kdokoliv navštívil," vzkazovali už dřív příznivci vždy usměvavého herce.

Tomáš Holý zemřel pouhých devět dní před svými narozeninami. Nebýt kruté nehody, letos by oslavil už 52 let.

Související články

Další články