Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Nina (25) z Bratislavy přišla kvůli chybě výtahu o miminko: Sama bojuje o život

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia.cz
Nehoda

Jako by nestačilo, že si hororová nehoda v bratislavském výtahu výžádala život třítýdenního miminka. Mladá matka skončila v nemocnici, kde se jí nyní výrazně přítižilo a je ve vážném stavu. Za vše může nejspíš chyba výtahu, kvůli které se kabina rozjela ve chvíli, kdy do ni vstoupila žena s dítětem v kočárku.

K obrovské tragédii došlo v neděli v Bratislavě. Pětadvacetiletá Nina nastupovala s kočárkem do výtahu, který se náhle rozjel, aniž by dotyčná byla v kabině. Na místě museli zasahovat hasiči, kterým se podařilo vyprostit těžce zraněnou maminku, tříměsíční kojenec ale přišel o život.

Žena byla okamžitě trasportována do nemocnice s vážnými zraněními. Několik dní po nehodě se ale její stav zhoršil. Jak uvedla televize Markíza, Nina má po tragické nehodě mnohočetná poranění hlavy a hrudníku a její stav je mimořádně kritický. Lékaři tak bojují o její život.

Za nehodou stojí nejspíš spínač

Co přesně se v kabině výtahu událo, zatím není jasné. Podle všeho se ale kabina rozjela v momentě, kdy do ní nastupovala žena s kočárkem. Dveře se přitom vůbec nezavřely. Podle Markízy se ženu uvízlou v šachtě nejdříve marně pokoušel vyprostit soused, následně museli pomoct přivolaní hasiči.

Televize zároveň oslovila soudního znalce, podle kterého nejspíš za vším stojí spínač ve dveřích výtahu. Jeden z důvodů podle něj také může být to, že výtah je starý. S tím souhlasil i další odborník, který zdůraznil, že o staré výtahy se musí pravidelně starat. Nejde přitom o drahou údržbu. Znalců nyní využije i policie, která nehodu vyšetřuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy