Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Marek Eben o StarDance: Diváci si stěžovali, že vypadám jak Satan, směje se

Moderátorská dvojce StarDance 2021.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další fotografie
rozhovor

Taneční show StarDance se po dvou letech vrací na televizní obrazovky. Jeden z nejoblíbenějších pořadů najdete v programu každou sobotu, a to až téměř do Vánoc. Mezi těmi, kdo se na jedenáctý ročník těší nejvíce, je bezpochyby herec Marek Eben (63), který po boku herečky Terezy Kostkové (45) uvádí show už patnáct let. S jakými pocity do nového ročníku vstupuje?

"Je to největší stres roku, ale také největší dobrodružství," prozradil moderátor Marek Eben, který je u StarDance už od samého začátku. "Dělá mi radost, když mě lidé potkávají na ulici a ptají se, kdy už to bude," dodává. Všichni se dočkají v sobotu 16. října ve 20:10 na programu ČT 1. Finálový večer se pak uskuteční týden před Vánoci v sobotu 18. prosince, což je shodou náhod den, kdy moderátor oslaví 64. narozeniny.

S jakými pocity Marek Eben do nového ročníku vstupuje? "Je to vždycky takový koktejl hrůzy a vzrušení, už to taky točíme patnáct let, takže diváci se jen tak s něčím nespokojí a samozřejmě mám noční můry, jestli mě ještě něco napadne, jestli to lidi bude ještě bavit," prozradil a dodal, že přes to všechno se vždycky znovu a znovu těší.

StarDance bez publika si nedovede představit

V minulém roce jsme se museli bez StarDance obejít. Nebylo to kvůli pandemii, roční pauza byla avizovaná už před jejím vypuknutím. Tvůrci tak nestáli před otázkami typu, zda show odpískat nebo uspořádat v nouzovém režimu. „Já si to třeba bez lidí v publiku dovedu sotva představit a online se také tančit nedá, a tak doufám, že se snad na podzim ta situace nějak brutálně nezhorší. Drtivá většina lidí v týmu už je očkovaná, doufejme, že se nám to vyhne,“ řekl před časem Eben.

V jedenácté řadě se jako hlavní choreograf a odborný poradce objeví Marek Zelinka. Co podle vás přinese do StarDance?

Na to jsem moc zvědav, protože Marek se mi nezdá být moc svázaný těmi pravidly soutěžního tance, má spoustu neotřelých nápadů, které by asi na taneční soutěži neprošly, ale v takovémhle zábavném programu mohou fungovat výtečně. A naštěstí naši porotci nejsou nějací fundamentalisté, jsou také otevřeni všemu možnému, a tak doufám, že by mohli nějaké nové prvky, i když nestandardní, podporovat.

Letos je mezi soutěžícími i farářka. Kterou profesi by podle vás bylo příhodné do StarDance přizvat?

Určitě by se hodil ortoped, zejména v posledních dílech. A ani psychiatr by neškodil. Viděl jsem tuhle pana doktora Nešpora a ten už je zralý soutěžit.

Druhý taneční večer bude věnován poctě Jiřímu Suchému, který nedávno oslavil 90. narozeniny. Na kterou jeho píseň byste si rád zatančil a s kým?

Já bych nejspíš ploužil s Terezkou na píseň Pramínek vlasů. To bychom svedli.

Máte za sebou už deset ročníků StarDance. Troufnete si říci, že tanec je vaše parketa?

Vůbec ne a nikdy to tak nebylo. Obdivuji tu disciplínu, rád se na ni dívám, ale – ku prospěchu diváků – ji neprovozuji.

Přímý přenos je vždy napínavá záležitost. Kdy jste napjatý úplně nejvíc?

Nejhorší je ta poslední půlhodina před začátkem. Když už se pak přenos rozjede, je to takový fofr, že člověk nemá čas přemýšlet nad trémou. Myslíte hned na další vstup a většinou to docela uteče.

Dostáváte mnoho reakcí od fanoušků StarDance. Která vám utkvěla v paměti nejvíce?

Vzpomínám si na dopis diváka, který mě důrazně žádal, abych se oholil, že vypadám jako Satan.

Vše o taneční show StarDance 2021 ➔

Související články

Další články