Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dva týdny chaosu ve StarDance: Covid Marka Zelinky narušil přípravy pořadu

StarDance 2021: Covid Marka Zelinky narušil přípravy pořadu
Zdroj: foto Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
NEMOC

Herečka Marie Doležalová (34) se na svém Instagramu svěřila, že spolu s partnerem Markem Zelinkou (34) a dětmi měli všichni covid. Jenže Marek je hlavním choreografem letošní StarDance a jak se redakce eXtra.cz dozvěděla, přípravy dvou přímých přenosů to velmi výrazně narušilo. „Marek nebyl a ČT za něj nesehnala náhradu,“ tvrdí zdroje ze štábu.

StarDance: Problém s chybějícím Markem Zelinkou

Česká televize tají nákazu hlavního choreografa Marka Zelinky a je to dost velký malér. Čtrnáct dní už nedohlíží na tréninky. Role choreografa je přitom podstatná: vypilovává se soutěžícími jejich taneční kreace. Jenže to se přes videohovory dělat nedá. Ty nějaké proběhly, ale tam se u toho musí být fyzicky,“ dozvěděli jsme se ze spolehlivých zdrojů ve štábu ještě předtím, než herečka Marie Doležalová svůj status o covidu sdílela.

Protože jde ale o zdravotní údaj, nešlo informaci zveřejnit s jménem, i tak jsme ale o situaci informovali. Nyní již uvedení Zelinkova jména nic nebrání.

Záskok nepřišel

„Absenci hlavního choreografa někteří z účinkujících pociťovali, chybělo jim vedení a cenné odborné rady. Tanečníci a tanečnice si umí tanec postavit sami, ale hlavní choreograf hlídá, aby to mělo nějakou úroveň, aspoň trochu jednotný styl a hlavně taky aby třeba někdo nedělal úplně to samé, co jiný pár,“ připomíná jedna z informátorek.

„Choreograf zároveň funguje jako hlavní spojka mezi nimi a režisérem, produkcí a dalšími složkami. A žádnou náhradu za něj Česká televize neměla připravenou,“ tvrdí další a je to tak další potvrzení toho, že produkce dopředu nemyslela na katastrofické scénáře, které by mohly nastat.

Jeden průšvih za druhým

Covid soutěž letos poznamenává výrazně. Začalo to onemocněním moderátorky Terezy Kostkové, kvůli karanténě pak někteří další týden nemohli tančit. Jenže 6. listopadu velmi těsně před přímým přenosem znenadání odpadla i herečka Simona Babčáková, kterou následně televize vyloučila.

Objevily se dokonce spekulace, jestli netají její covid, aby opět nemusela proběhnout karanténa všech neočkovaných. Sama televize se bránila, že zdravotní stav účinkujících nemůže komentovat.

Související články

Další články