Britka Jo Thompson (21) si prošla obdobím, kdy málem přišla o život. V jedenácti letech se u ní projevila mentální anorexie a zachránila ji až práce ve fast foodu.

Jo začala jako malá trpět úzkostmi a panickým strachem. Po čase se u ní rozvinula mentální anorexie a musela do nemocnice, kde jí lékaři dávali dva dny života. „Byla jsem ve škole, když se mi najednou začala motat hlava a přestávala jsem vidět. Spolužáci na mě křičeli, že začínám modrat,“ vzpomíná Thompson na svůj nejhorší okamžik, kdy už se loučila se životem. Přestože přežila, bojovala s anorexií až do sedmnácti let. Její tělo se v období, kdy pouze pila vodu a jedla čtyři hrášky denně, dostalo na váhu dvacet pět kilo. Pak ale dostala práci u McDonalda, kde se seznámila se svým nynějším partnerem Zohebem. „Chtěla jsem všem dokázat, že svou nemoc zvládnu. Lidé byli v šoku, kam to jdu pracovat. Můj partner mi velmi pomohl s anorexií a teď jsem šťastná,“ vylíčila Jo.

Lékaři jí řekli, že její tělo je kvůli anorexii příliš oslabené a že zřejmě nikdy nebude moct mít děti. Teď je Jo matka dvou dětí, studuje a vypadá to, že anorexii porazila.