Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zoo je rodinný seriál TV Prima, který má ve vysílání této stanice postupně nahradit populární Slunečnou, o jejímž konci se začalo mluvit v únoru 2020.

Jeho první klapka padla 8. září 2021.

Premiéra: 13. ledna 2022
Režie: Libor Kodad, Jiří Chlumský

Obsazení: herci a postavy

Děj seriálu Zoo

Odehrává se v prostředí Safari Parku Dvůr Králové a točí se kolem dědičky rodinné firmy Sidonie Anny Novotné, která se rozhodne, že její život bude daleko šťastnější, když se místo studií v USA vydá za svým snem a začne (bez vědomí rodičů) pracovat v Zoo.

Druhá ústřední postava Viktorie zase musí vyřešit osobní život a skloubit ho se svou láskou – zpíváním.

Oficiální stránky seriálu

Díly seriálu Zoo

První série (leden až červen 2022): 43 dílů​.

Druhá série (srpen 2022 až červen 2023): plánováno 82 dílů​.

Postavy seriálu Zoo

Petr Kříž je mladý, ale velice úspěšný soudce. Má dvě děti, Sofii a Bena, a je relativně čerstvý vdovec. Potomci velmi zlobí a není snadné k nim sehnat chůvu.

Chodí s právničkou Markétou, která sní o spokojeném životě po boku bohatého manžela. Petr je ochotný uvažovat o svatbě, ale nakonec se ukáže, že jejich vztah není tak pevný, jak si oba mysleli.

Viktorie Janečková je mladá žena, která neměla snadné dětství. Odmalička je zvyklá se o sebe postarat. Do vztahu s Kamilem dala celou svou duši. Když spolu založili malou designérskou firmu, která se začala slibně rozjíždět, a k tomu si pořídili společné bydlení, měla pocit absolutního štěstí.

O to větší pád zažila, když ji začal podvádět, a nakonec dokonce okradl a nechal v dluzích. Aby o byt nepřišla, musel se za ni zaručit její kamarád Marek, majitel baru. V něm začala zpívat jako Lady X, následně nastoupila jako chůva k dětem Petra Kříže. Přes řadu peripetií a intrik jeho aktuální partnerky všem třem dokonale zamíchá životy.

Sidonie Anna Novotná je z bohaté rodiny, proto všichni její členové automaticky počítají s tím, že se zapojí do řízení sklářské firmy. I proto jí dopřávají elitní vzdělání. Na začátku seriálu má odletět do Los Angeles studovat ekonomii. Nikoho z příbuzných nezajímá, že její srdce míří jinam. Proto neodletí a nastoupí jako ošetřovatelka do zoo.

Jelikož potřebuje bydlení, a Viky zase peníze na hypotéku, domluví se s ní, že si u ní pronajme pokoj. V práci svůj původ tají, protože nechce, aby ji rodina objevila. Začne tedy užívat jen své druhé jméno a stane se z ní anonymní ošetřovatelka Anča. V zoo se setká s „haďákem“ Adamem, svou osudovou láskou. Pravdu o jejím původu odhalí až manažer Albert Polák, který pochopí, že když ji sbalí, čeká ho pohodlný život s bohatou dědičkou. Sid jeho taktiku nejdříve neodhal, a začne s ním chodit, mezitím se ovšem zároveň sblíží s Adamem.

O novém působišti sestry ví jen její bratr Ed, kterému se líbí, že se vzepřela rodně. S ní Sid vede pravidelné videotelefonáty, během kterých se tváří, že je skutečně na škole v USA. Časem ovšem vyjde pravda najevo a otec Eduard jí na nějaký čas zablokuje i všechny karty. Jeho dcera jde i však i nadále vstříc svým snům i lásce.

Adam "Haďák" Hruška je bývalý voják a veterán z Afghánistánu, který přežil teroristický útok a skončil ve vězení. Momentálně se se svým traumatem z ozbrojeného konfliktu pere v tichu pavilonu plazů. Do zoo se dostal vlastně z protekce, protože jeho dědeček v ní byl dlouhé roky ředitel a dodnes je tu nezpochybnitelnou autoritou.

Netouží po vztahu, a rozhodně ani po dětech, protože kvůli válečným hrůzám přestal věřit v lidi. O to více důvěřuje zvířatům. Láska k Sid jej ovšem změní.

Marek Rokl by ze všeho nejvíc chtěl rodinu a spokojený život. Na první pohled mu nic nechybí. Provozuje úspěšný bar, horší to však má s přítelkyní Mínou, která nevidí svět stejně jako on.

Je nejlepší kámoš Viky a vždycky jí pomáhá, třeba i finanční výpůjčkou. Znají se dlouho, jsou nejlepší přátelé, a proto spolu řeší úplně všechno.

Marie Roklová je první ženou, která se stala ředitelkou zoo. Vyhrála v konkurzu a porazila dlouholetého náměstka zahrady Lubora Brázdu. Svým férovým a přátelským jednáním si brzy získá všechny na svou stranu. Je vdaná a má dvě děti, Marka a Vojtu.

S Vojtou se ale jejich cesty rozešly, když ho musela jako sedmnáctiletého umístit do léčebny pro narkomany, což jí nikdy neodpustil. Dnes pracuje s bratrem, je ženatý a má malého syna Matěje. S matkou se odmítá stýkat.

Albert Polák pochází z právnické rodiny, ale sám vystudoval marketing. Rodiče mu proto zařídili mu teplé místo v marketingovém oddělení zoo. Jako první odhalí původ Sid, proto se ji rozhodne sbalit, cožse mu i povede. Má v plánu si ji brzy vzít. Když se mu do cesty postaví „haďák“, pokusí se ho zlikvidovat, ale to se mu to nepovede.

Úvodní epizody

1. díl: Cesta do L. A.
Mladá dědička sklářského impéria Sid Novotná se chystá studovat v Los Angeles. Místo odletu ale zamíří do zoologické zahrady, aby v ní pracovala. Nová ředitelka Zoo Roklová zjišťuje, že její pozice ve vedení nebude snadná. Viky Janečková má soud o peníze se svým bývalým manželem a náhodně se seznamuje se soudcem Křížem, který jí nabídne práci.

2. díl: Omluva
Sid pracuje v Zoo jako pomocná síla. Přitom se nachomýtne k dramatické situaci u pakoňů a řeší zmizení papouščích vajec. Ředitelka Roklová se kromě pracovních problémů snaží řešit i narušený vztah s mladším synem Vojtou. Viky nastupuje u Kříže na místo chůvy a jeho snoubenka Markéta ji hned první den podezřívá z krádeže.

3. díl: Vůně hnoje
Sid z krádeže papouščích vajec podezřívá Haďáka. Roklová a náměstek Brázda plánují v Zoo nové projekty. Marie se proti Vojtově vůli tajně stýká s vnukem Matějem. Viky řeší problémy s exekucí i nepovedenou zakázkou na ušití svatebních šatů. Na scénu vstupuje tajemná Lady X.

Zajímavosti

Největší záporáci seriálu Zoo

Seriál Zoo čekají velké změny

Skandály kolem seriálu Zoo

7 krasavců seriálu Zoo

Zoo je plná přeběhlíků ze Slunečné

Články