Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zlatá labuť je český historický televizní seriál TV Nova, původně plánovaný pod názvem Obchodní dům.

Půjde o původní výpravnou sérii z konce třicátých a začátku čtyřicátých let 20. století popisující osudy lidí spjatých se stejnojmenným nákupním domem, od jeho ředitele po vrátné a prodavačky.

Premiéra: 2. února 2023 na TV Nova
Režie: Braňo Holiček, Biser A. Arichtev
Scénář: tým v čele s Janem Coufalem

Obsazení: Herci a postavy

Děj seriálu Zlatá labuť

Báře Veselé se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami však kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a německá okupační vojska (téměř) bez odporu překračují české hranice.

Kromě Bářina příběhu budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové, která by se ráda stala slavnou herečkou, a Aleny Zimové. Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem, klidnou maminkou Boženou, a jejich potomky. Rudolfem mladším, upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem, tak trochu problémovým rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena intrikánka a milovnice moci, která žije v odcizeném vztahu s manželem Lukášem.

Zajímavosti

Produkce v pražských Kbelích postavila ve svých Dramedy Studios na ploše přes 2500 metrů čtverečních hned několik sekcí obchodního domu.

Články